"Outlander": 5 podobnych seriali, które również warto zobaczyć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Outlander”: 5 podobnych seriali, które również warto zobaczyć

„Outlander”: 5 podobnych seriali, które również warto zobaczyć

„Outlander” to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa. Produkcja nakręcona z ogromnym rozmachem, bije kolejne rekordy popularności. Fani z całego świata z niecierpliwością czekają na nowe sezony! Przygotowaliśmy dla Was propozycje podobnych seriali, które również mogą Wam się spodobać. Zaczynamy!

„Biała księżniczka”

Kto występuje? Jodie Comer, Rebecca Benson, Jacob Collins-Levy, Kenneth Cranham.

Opis: Biała księżniczka” to ekranizacja powieści Philippy Gregory pod tym samym tytułem – jest opowieścią o władzy, rodzinie, miłości i zdradzie, i ukazuje jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii Wielkiej Brytanii z punktu widzenia kobiet.  Aby zakończyć tzw. Wojnę Dwóch Róż, władca decyduje się ożenić z Elżbietą York (Jodie Comer), choć krążą pogłoski, że miała zostać żoną jego przeciwnika. Wydaje się, że tylko w ten sposób król będzie mógł zjednoczyć wycieńczone trwającą przez trzydzieści lat wojną domową społeczeństwo.

Gdzie obejrzeć? Netflix.

„Wikingowie”

Kto występuje? Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Jessalyn Gilsig, Gustaf Skarsg?rd.

Opis: „Wikingowie” to widowiskowa opowieść o fascynującym życiu i niesamowitych przygodach wojowniczych ludów Północy, którzy siali postrach w średniowiecznej Europie. Serial przedstawia historię kontynentu z perspektywy tych walecznych najeźdźców i odkrywców. Fabuła serialu nie skupia się jedynie na wojnach i rozlewie krwi – pokazuje też zwyczaje Wikingów i jest jednocześnie fascynującą sagą rodzinną. Centralną postacią serialu jest Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel), legendarny i charyzmatyczny przywódca Wikingów, który żył w VIII wieku. Ragnar to ucieleśnienie nordyckiej tradycji, a według legendy potomek samego Odyna. Akcja serialu ma początek w VIII wieku, w Skandynawii, gdzie Ragnar, wojownik i rolnik, marzy o znalezieniu bogactwa i dalekich wyprawach na zachód. Nad swoimi planami, zmieniającymi porządek świata, pracuje w tajemnicy, gdyż najpierw musi przekonać do nich lokalnego przywódcę – Earla Haraldsona, który niechętnie dzieli się władzą i sławą. Earl obawia się, że podróż Ragnara, jeśli zakończy się sukcesem, przyniesie mu zaszczyty, szacunek i władzę.

Gdzie obejrzeć? Netflix.

„Dynastia Tudorów”

Kto występuje: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Callum Blue, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy i Sam Neill.

Opis: Akcja serialu rozgrywa się w Anglii w czasach rządów Henryka VIII. Opisuje życie dworskie, które jak się możecie domyślać jest pełne zdrad i intryg. Serial składa się z czterech sezonów.

Gdzie obejrzeć? Amazon Prime Video i Viaplay.

„Gra o tron”

Kto występuje: Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Maisie Williams, Peter Dinklage.

Opis: Serial „Gra o tron” to przygotowana z rozmachem produkcja HBO, oparta na bestsellerowej sadze fantasy pt.: „Pieśń Lodu i Ognia” autorstwa George’a R.R. Martina. Historia osadzona w krainie, gdzie lato może trwać dziesięciolecia, a zima panować dłużej niż ludzkie życie. Od pełnego intryg południa, poprzez dzikie wschodnie lądy, aż po mroźną północ i starożytny Mur, który chroni królestwo przed siłami ciemności, mocarne rody Siedmiu Królestw toczą ze sobą zaciętą walkę o Żelazny Tron. To opowieść o obłudzie i zdradzie, szlachetności i honorze, podboju i triumfie. „Gra o tron” – tutaj zwyciężasz albo giniesz.

Gdzie obejrzeć? HBO MAX.

„Downton Abbey”

Kto występuje: Hugh Bonneville, Dan Stevens, Maggie Smith, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern

Opis: Akcja serialu rozgrywa się w trudnych i burzliwych czasach zarówno dla Anglii, jak i dla całego świata. Opowieść o Downton Abbey to historia ludzi żyjących we dworze należącym do państwa Grantham i ich córek. Domem kierują kamerdyner Garson i ochmistrzyni, pani Hughes, a sprawne działanie tego skomplikowanego mechanizmu zapewnia liczna służba. Lord Grantham (Hugh Bonneville) zabiega o utrzymanie rodzinnego majątku i przekazanie go następnemu pokoleniu; wspomagają go w tym żona Cora (Elizabeth McGovern) i matka Violet (Maggie Smith). Na drodze do celu staje katastrofa Titanica, w której ginie jego przyszły zięć i spadkobierca. Szok po śmierci następcy potęguje fakt, że jedynym możliwym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew (Dan Stevens), który wraz z matką Isobel Crawley (Penelope Wilton) przybywa do Downton Abbey.

Gdzie obejrzeć? Netflix i Amazon Prime Video.