Arkadiusz Jakubik w Radiu Złote Przeboje: "Kompletnie nie wiedziałem, co ze sobą zrobić" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Arkadiusz Jakubik w Radiu Złote Przeboje: „Kompletnie nie wiedziałem, co ze sobą zrobić”

Arkadiusz Jakubik w Radiu Złote Przeboje: „Kompletnie nie wiedziałem, co ze sobą zrobić”

Arkadiusz Jakubik to ceniony polski aktor. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych. Ostatnio wystąpił w hicie Netflixa „Informacja zwrotna”. Jakubik jest również wokalistą zespołu Dr Misio. W rozmowie z Odetą Moro opowiedział m.in. o wyzwaniach związanych z ostatnią produkcją.

Arkadiusz Jakubik to artysta wszechstronny. Jest znanym i cenionym aktorem filmowym, dubbingowym, teatralnym, głosowym i telewizyjnym, a także lektorem, reżyserem i scenarzystą teatralnym. Jakubik jest również muzykiem.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Niedawno znów zrobiło się o nim głośno za sprawą serialu kryminalnego „Informacja zwrotna”, który został udostępniony na platformie Netflix i powstał na motywach powieści Jakuba Żulczyka. Jakubik wciela się w nim w Marcina Kanię – byłego muzyka rockowego, który z powodu swojego uzależnienia od alkoholu traci kontakt nie tylko z rzeczywistością, ale również oddala się od swojej rodziny.

Zobacz także: Justyna Steczkowska z nowym singlem. Internauci komentują teledysk

Posłuchaj całej rozmowy z Arkadiuszem Jakubkiem:

„To była dla mnie strasznie ciężka podróż”

Tak Arkadiusz Jakubik mówi o swoim ostatnim aktorskim wyzwaniu:

Mam takie wrażenie, że już zagrałem parę postaci, które lubią zaglądać do kieliszka. Ale wiesz co, myślę sobie, że jeżeli chodzi o Marcina Kanie, jeżeli chodzi o ten serial, czyli ekranizację powieści Jakuba Żulczyka pod tytułem „Informacja zwrotna”, to była dla mnie jakaś strasznie, strasznie ciężka podróż, strasznie ciężka praca. I tak sobie tylko mogę porównać tego Marcina Kanie i jego ciężar gatunkowy i to, co się działo ze mną z moją głową chyba tylko do „Domu złego” i Edwarda Środonia, bo to był ten rodzaj diapazonu.

Zobacz także: Mieszkaniec USA usłyszał Niemena. Reakcja mówi wszystko

Dr Misio lekiem na całe zło

W 2008 roku z jego inicjatywy powstał zespół Dr Misio, w którym pełni funkcję wokalisty. Zespół niedawno wydał 5. krążek zatytułowany „Chory na Polskę”. Wokalista na początku występował w dość specyficznym stroju scenicznym, na który składały się klapki, męskie slipki oraz biała koszulka bez rękawów. Przez lata jednak styl muzyczny, jak i wizerunek sceniczny kapeli ewoluowały. Tak o muzycznym projekcie mówi sam Jakubik:

To już jest przeszłość. Nie ma już kubotów, nie ma gaci, nie ma rozbierania się na scenie. Jakieś 2,3 lata tak występowałem, ale potem postanowiłem coś zmienić […] żeby nie robić cały czas tego samego. […] Jak zaczynaliśmy 15 lat temu, to nikomu by do głowy nie przyszło, że to się tak wymknie spod kontroli, i że wydamy 5 płyt, z tego dwie ostatnie były nominowane do Fryderyków.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2023. Werdykt był ustawiony? Internauci wściekli

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o muzycznym projekcie Dr Misio oraz o rolach Arkadiusza Jakubika, koniecznie posłuchajcie naszego podcastu!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Autor:

Zobacz więcej >