Bestsellery Empiku 2023: Skandal z Dodą. Odebrała nagrodę i nie mogła nic powiedzieć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bestsellery Empiku 2023: Skandal z Dodą. Odebrała nagrodę i nie mogła nic powiedzieć

Bestsellery Empiku 2023: Skandal z Dodą. Odebrała nagrodę i nie mogła nic powiedzieć

Na tegorocznych Bestsellerach Empiku 2023 pojawiła się Doda oraz Maria Sadowska, które zostały wyróżnione za film „Dziewczyny z Dubaju”. Na scenie nie obyło się jednak bez niezręcznej sytuacji. Główne światło padło tu na Dodę, która nie mogła powiedzieć słowa, gdy odbierała nagrodę. Co tak naprawdę wydarzyło się w trakcie gali?

„Dziewczyny z Dubaju” okrzyknięte najlepszym filmem

Doda, w duecie z Marią Sadowską stworzyły razem film „Dziewczyny z Dubaju”, który opowiada historię prostytuujących się kobiet. Role główne w filmie zagrali m.in.: Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk oraz Olga Kalicka. Produkcja odbiła się szerokim echem w świecie filmowym oraz cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Na tyle dużym, że została doceniona na wczorajszej gali Bestsellerów Empiku 2023 w kategorii „Film”.

Doda niezaproszona na scenę na Bestsellerach Empiku

Na scenę do odbioru nagrody została zaproszona tylko Maria Sadowska. Reżyserka produkcji nie chciała wejść na jednak sama i zdecydowała, że zaprosi Dodę, która nie została wyczytana. Gdy pojawiły się na scenie, wokalistka zwróciła się do Sadowskiej słowami:

Po co mnie wołałaś? Nikt mnie tutaj nie zapowiedział.

Po tych słowach reżyserka rozpoczęła swoją mowę:

O kobietach zawsze mówiło się, że niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino, tymczasem okazuje się, że mamy jednak szansę zdobyć też box office i zrobić wysokie budżety. Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią i potrafią też być solidarne, dlatego też zaprosiłam tutaj Dodę, która jest moją producentką i z którą razem zrobiliśmy ten film.

W trakcie przemówienia Sadowskiej Doda milczała, z szacunkiem słuchając słow koleżanki. Gdy reżyserka skończyła mówić, w ich kierunku szła Sonia Bohosiewicz i Piotr Trojan. Wszystko wskazywało, że wokalistka nie będzie miała szansy nic więcej powiedzieć. Artystka była zaskoczona tym, co się dzieje na scenie:

Mogę coś powiedzieć czy nie? Nie? To dobrze, dziękuję

Doda i Maria Sadowska na Gali Bestsellery Empiku 2023

Doda komentuje zajście na gali

W drodze powrotnej z gali Doda postanowiła nagrać swoje podziękowania i przemyślenia w kierunku swoich fanów:

Dziękuję za nagrodę w imieniu całej ekipy, która tworzyła »Dziewczyny z Dubaju«, bo nie wiem, czy wiecie, ale kapituła przyznała nam nagrodę w kategorii »Film« za najlepszy film roku. Jestem zszokowana. Mam nadzieję, że gdzieś kamery nagrały mój szok na twarzy, bo mam wrażenie, że można z tego 10 memów zrobić, kiedy odczytano werdykt. Niestety nie dano mi szansy podziękować na scenie, w wyniku bardzo niezręcznej sytuacji. Nie wiem, jak to skomentować, chyba brak komentarza będzie najlepszym co można zrobić w obecnej chwili. Cieszmy się.

Jak całe zajście skomentowała Maria Sadowska? Tak się wypowiedziała w rozmowie z „Fakt”:

Nie bardzo wiem, z czego to wyniknęło, może po prostu czas był przewidziany na jednego odbierającego, może stad to się wzięło. Była troszkę konsternacja, nikt się nie spodziewał, że zaproszę Dodę, bo zawsze reżyser odbiera nagrodę, ale dla mnie było najważniejsze podkreślić przesłanie, którym jest ten film, które tez kontynuuje innych swoich filmach.

Polecamy również: