Brian May otrzymał tytuł szlachecki
Strona Główna > Brian May otrzymał tytuł szlachecki. Król Karol III nie powstrzymał się żartu

Brian May otrzymał tytuł szlachecki. Król Karol III nie powstrzymał się żartu

Brian May, gitarzysta Queen i działacz charytatywny, został uhonorowany przez króla Karola III tytułem szlacheckim za wkład w muzykę. W czasie ceremonii przyznania tytułu May zapowiedział możliwość powrotu zespołu na trasę koncertową jeszcze w tym roku.

Gitarzysta grupy Queen, Brian May został uhonorowany jednym z najważniejszych wyróżnień w Wielkiej Brytanii – tytułem szlacheckim – za swoje osiągnięcia w dziedzinie muzyki i działalności charytatywnej. Decyzja o przyznaniu mu odznaki Rycerza Kawalera została ogłoszona na noworocznej liście wyróżnień przez Króla Karola III. Król Wielkiej Brytanii docenił w ten sposób wkład artysty w rozwój kultury brytyjskiej oraz jego aktywność charytatywną.

Brian May, który jest również doktorem nauk i pasjonatem astrofizyki oraz walki o prawa zwierząt, z zadowoleniem przyjął wyróżnienie, traktując je jako motywację do dalszej pracy na rzecz propagowania ważnych wartości.

Brian May zdradził, że król Karol III żartobliwie zapytał go, czy kolana wytrzymają część ceremonii, podczas której musiał klęczeć, zwracając uwagę na fakt, że obaj są w podobnym wieku. Gitarzysta Queen odparł, że ledwo, co wywołało uśmiech na twarzy króla. May ma 75 lat, natomiast Karol III jest o rok młodszy.

Od teraz trzeba zwracać się do artysty per sir, a jego żona Anita Dobson otrzymała tytuł lady.

Brian May: doktor fizyki

Brian May to brytyjski gitarzysta, który zdobył ogromną popularność jako członek legendarnej grupy Queen. Wraz z zespołem stworzył niezapomniane utwory, takie jak „Bohemian Rhapsody”, „We Will Rock You” czy „Don’t Stop Me Now”, które do dzisiaj są uwielbiane przez fanów na całym świecie. May to także aktywny działacz społeczny i filantrop, zaangażowany w walkę o prawa zwierząt oraz ochronę środowiska. Oprócz muzyki, jego wielką pasją jest astrofizyka, a także fotografia i projektowanie gitar.

W 2007 roku Brian May, studiujący wcześniej fizykę na jednej z Londyńskich uczelni, obronił tam doktorat – właśnie tak zatytułowany. Co najciekawsze, muzyk dorabiający sobie za młodu korepetycjami z matematyki, niedawno przyznał, że ta dziedzina bardzo pomaga w komponowaniu.

Polecamy również: