"Brigitte Bardot cudowna": Joanna Opozda wybrana do roli przez gwiazdę zagranicznego kina [WIDEO] »
Strona Główna > „Brigitte Bardot cudowna”: Joanna Opozda wybrana do roli przez gwiazdę zagranicznego kina [WIDEO]

„Brigitte Bardot cudowna”: Joanna Opozda wybrana do roli przez gwiazdę zagranicznego kina [WIDEO]

Film „Brigitte Bardot cudowna” ma swoją premierę 21 października na ekranach kin w całej Polsce. Jak doszło do tego, że Joanna Opozda dostała głowną rolę?

To jej przypadła główna rola

Na ekrany kin wchodzi nowy film w reżyserii Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna”, gdzie główną rolę zagrała Joanna Opozda. O rolę legendarnej Brigitte Bardot starało się mnóstwo aktorek z całego świata. Jednak wybór padł na Polkę, która była najbardziej przekonująca w roli słynnej gwiazdy kina. W rozmowie z portalem jastrzabpost.pl reżyser zdradził, kto miał wpływ na jego decyzję:

Przyczyniła się do tego sama Brigitte Bardot, która zastrzegła się na początku, że nie chce robić kolejnych filmów z użyciem jej wizerunku, jej nazwiska.

Brigitte Bardot miała jednak swoje wymagania:

Uznała, że musi zaakceptować aktorkę, która gra jej postać. Był casting w Los Angeles. Pojawiły się na nim różne znane aktorki, w tym z Francji, jednak odrzuciła wszystkie. Ostatecznie wybrała Joasię Opozdę. Rzeczywiście miała ona najlepszy test ekranowy i nie dziwie się, że padło na nią. W tym momencie można powiedzieć, że Joasia została zaakceptowana przez samą Brigitte.

„Brigitte Bardot cudowna” z gwiazdorską obsadą

Film opowiada historię Adama, który mieszka razem z mamą, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Chłopiec nigdy nie poznał swojego ojca i domyśla się, że przychodzące kartki i paczki są właśnie od niego. Ucieka w świat fantazji, w którym oczyma wyobraźni widzi Brigitte Bardot, Liv Taylor, kumpli z klasy czy Beatlesów.

W produkcji zobaczymy wiele gorących nazwisk polskiego kina: Andrzeja Grabowskiego (Wirski), Joannę Opozdę (Brigitte Bardot), Weronikę Rosati (Liz Taylor), Eryka Lubosa (Cézanne), Magdalenę Różdżkę (matka Adama), znanego z Baby Bump Kacpra Olszewskiego (Adam) i Tomasza Sapryka (Jóźwiak, funkcjonariusz UB).

Zobacz wideo:

Polecamy również: