Co za scena w "Barbie"! Cała sala wybuchła śmiechem
Strona Główna > Co za scena w „Barbie”! Cała sala wybuchła śmiechem

Co za scena w „Barbie”! Cała sala wybuchła śmiechem

W środę 19 lipca 2023 roku odbyła się polska prapremiera filmu „Barbie”. W wydarzeniu wzięli udział także redaktorzy Radia Złote Przeboje. Film okazał się niezwykle dobrze skonstruowany i przemyślany. Nie zabrakło łez i chwil wzruszenia. Były także momenty, kiedy publiczność w sali kinowej nie mogła powstrzymać śmiechu!

„Barbie” może okazać się ogromnym kasowym hitem sezonu wakacyjnego. Film już niebawem trafi do kin, gdzie będą go mogli obejrzeć najwięksi fani Margot Robbie i Ryana Goslinga. Jego filozoficzno-egzystencjalny przekaz z pewnością trafi w gusta wielu widzów. Premiera już za kilka dni. Czy warto wybrać się na „Barbie”? Wyjaśniamy, czego się spodziewać!

Zobacz także: „Barbie”. Kiedy premiera? Nowy film w polskich kinach! Zwiastun, obsada, fabuła

Brokatowy feminizm w różowym wydaniu

Wybraliśmy się na przedpremierowy pokaz do kina KINOGRAM. W filmie zaobserwować można liczne, feministyczne elementy, a całokształt obrazu wydaje się delikatnie groteskowy. Produkcja jest bardzo oryginalna i z pewnością zaskoczy nawet największych malkontentów kinematografii. O szczegółach przeczytacie niżej. Uwaga! Tekst może zawierać niektóre szczegóły z fabuły.

Barbie ukazana w filmie to lalka, która żyje w idealnym świecie, ma idealnych przyjaciół i perfekcyjne życie. Czego chcieć więcej? Pewnego dnia w głowie tytułowej bohaterki zaczynają się zradzać dziwne myśli. Przeżywa ona swego rodzaju kryzys egzystencjalny i snuje rozważania o śmierci.

Kadr z filmu "Barbie"

Za radą „Dziwnej Barbie”, postanawia udać się do prawdziwego świata, na spotkanie ze swoim przeznaczeniem. Bohaterka wyrusza wraz z Kenem w podróż po prawdziwym świecie, w którym przeżywa rozmaite przygody. Poznaje tam ludzi i realia, w których muszą żyć. Niektórzy wyjaśniają jej zasady, panujące na świecie i sprawiają dużą przykrość.

Jedna z osób stwierdziła nawet, że Barbie jako symbol przyczyniła się do degradacji feminizmu. Miało się tak stać z uwagi na zniekształcony obraz ciała i sylwetki kobiet oraz brak wyższych wartości. W plastikowych oczach Barbie, pojawiają się wówczas prawdziwe łzy.

Zobacz także: Polka błyszczała na premierze „Barbie” w Londynie. Znacie ją z TVN

Starcie feminizmu z patriarchatem: szpilki i konie

W filmie nie zabrakło wielu humorystycznych momentów. Publiczność kina zaśmiewała się podczas nich do łez. Na szczególną uwagę zasługuje scena, która wiąże stany depresyjne lalek z seansami… „Dumy i Uprzedzenia”, a także mistrz drugiego planu – plastikowy piesek, który co kilka kroków się załatwia.

Pojawiły się również żarty z ciężarnej Barbie, która została wycofana ze sprzedaży oraz obśmianie zjawiska patriarchatu. Najzabawniejsze było jednak spotkanie Barbie z prawdziwym światem – między innymi to z robotnikami, którzy gwizdali i głośno okazywali swoje zainteresowanie piękną i nietuzinkowo ubraną kobietą. Doradziła im ona wówczas, żeby stracili nią zainteresowanie, ponieważ… nie posiada ona genitaliów!

Zobacz także: Powstaje film o życiu Kory. Te aktorki mają szansę ją zagrać?

Obsada „Barbie”

W obsadzie „Barbie” pojawiło się kilka głośnych nazwisk. Aktorzy, którzy wzięli udział w produkcji to: Margot Robbie w roli tytułowej lalki, Ryan Gosling jako Ken oraz cała plejada gwiazd: Will Ferrell, Dua Lipa, Scott Evans, America Ferrera, Helen Mirren, Kate McKinnon, Sharon Rooney, Emerald Fennell, Ncuti Gatwa, Connor Swindells, Kingsley Ben-Adir, Rhea Perlman i wielu innych.

Zobacz także: Chcieli ocenzurować „Barbie”! Poszło o jedną scenę