"Dahmer - Potwór" i inne mrożące krew w żyłach seriale o seryjnych mordercach » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Dahmer – Potwór” i inne mrożące krew w żyłach seriale o seryjnych mordercach

„Dahmer – Potwór” i inne mrożące krew w żyłach seriale o seryjnych mordercach

„Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali na platformie Netflix. Przygotowaliśmy dla Was kilka tytułów, które mogą Was również zainteresować!

„Wyznania morderców” (2018-2022)

Spojrzenie z pierwszej ręki na życie osób sądzonych, skazanych i osadzonych w celi śmierci. Ten trzysezonowy dokument składa się z dwudziestu sześciu. Każdy trwa od 40 do 60 minut odcinków, które zagłębiają się w życie osób oskarżonych o morderstwo i skazanych na śmierć.

„Rozpruwacz z Yorkshire” (2020)

Przez pięć lat, od 1975 do 1980 roku, morderstwa Rozpruwacza z Yorkshire rzucały mroczny cień na życie kobiet w północnej Anglii. To był czas narodowej histerii. 13 kobiet nie żyło, a policja nie była w stanie złapać zabójcy. Nikt nie czuł się bezpieczny – a każdy mężczyzna był podejrzanym. Dokumentując zwroty akcji największego policyjnego polowania w historii brytyjskiej policji, ta sugestywna czteroczęściowa seria ponownie analizuje zbrodnie w kontekście Anglii pod koniec lat siedemdziesiątych. Były to czasy radykalnych zmian, deindustrializacji, ubóstwa, kultu męskości i mizoginii. Wszystko to przyczyniło się do tego, że Rozpruwacz tak długo unikał schwytania.

„Koszmarny lokator” (2022)

„Koszmarny lokator” to pięcioodcinkowy serial dokumentalny wyprodukowany przez firmę Blumhouse Television – to cztery wstrząsające historie o pozornie nieszkodliwych współlokatorach. Gdy na jaw wychodzą ich złowrogie, a czasem brutalne intencje, wspólne mieszkanie zmienia się dla ich niczego niepodejrzewających ofiar w koszmar na jawie. Te przerażające – bo prawdziwe – opowieści stanowią kronikę zamaskowanego zagrożenia, które może czaić się w głębi korytarza.

„Rozmowy z mordercą: Taśmy Johna Wayne’a Gacy’ego” (2022)

Seryjny morderca John Wayne Gacy był ambitnym politykiem, cenionym lokalnym budowlańcem, a po godzinach — klaunem do wynajęcia, który w latach 1972–1976 zamordował 33 młodych mężczyzn. Większość z nich znaleziono zakopanych pod jego domem na spokojnych północno-zachodnich przedmieściach Chicago. 50 lat później specjaliści od DNA wciąż próbują zidentyfikować wszystkie ofiary Gacy’ego, ale 60 godzin niepublikowanych wcześniej nagrań jego rozmów z zespołem obrońców rzuca nowe światło na narcystyczny sposób myślenia mordercy i pomaga zrozumieć, dlaczego tak długo pozostawał bezkarny.

W drugiej części realizowanego przez Joego Berlingera („Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego”) serialu dokumentalnego, na którą składają się trzy odcinki, znalazły się również nowe wywiady z głównymi uczestnikami tamtych wydarzeń. Niektórzy z nich — w tym jedna z ofiar Gacy’ego, której udało się ujść z życiem — opowiadają o tym, co przeszli, po raz pierwszy. Wszyscy szukają odpowiedzi na jedno pytanie: jakim cudem osobie publicznej takiej jak Gacy udało się tak długo unikać kary za swoje zbrodnie?

„American Crime Story: Zabójstwo Versace” (2018)

Drugi sezon „American Crime Story” to przejmujący dziewięcioodcinkowy serial, który opowiada o morderstwie włoskiego projektanta mody Gianniego Versace. Darren Criss występuje w roli zabójcy szaleńca, Andrew Cunanana, który był odpowiedzialny za śmierć pięciu osób, zanim odebrał sobie życie osiem dni po zabiciu Versace.

„Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę” (2021)

Ricardo Leyva Muñoz Ramirez, znany również jako Nocny prześladowca lub Walk-In Killer, był nocnym seryjnym mordercą, którego bezduszny szał przestępczości miał miejsce w szokująco krótkim okresie zaledwie 14 miesięcy między czerwcem 1984 a sierpniem 1985. Odpowiedzialny za śmierć 15 osób, był zimnokrwistym mordercą, gwałcicielem i włamywaczem skazanym na śmierć w 1989 roku.

„Candy” (2022)

Candy Montgomery jest idealną gospodynią domową i matką, której absolutnie wszystko dobrze się układa – ma dobrego męża, dwoje dzieci, ładny dom, nawet jej drobne grzeszki są starannie zaplanowane. Jednak gdy narasta w niej presja konformizmu, zaczyna walczyć o odrobinę wolności. Ze skutkiem śmiertelnym. Serial dostępny jest na Disney+.

Polecamy również: