Dobrze wiedzieć o klimacie. Zagrożeń jest wiele [POSŁUCHAJ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dobrze wiedzieć o klimacie. Zagrożeń jest wiele [POSŁUCHAJ]

Dobrze wiedzieć o klimacie. Zagrożeń jest wiele [POSŁUCHAJ]

Czy powinniśmy niepokoić się zmianami klimatycznymi? W naszym cyklu poruszamy temat kryzysu klimatycznego oraz jego wpływu na zdrowie. Słuchaj serii audycji pod hasłem „Dobrze wiedzieć o klimacie” we współpracy z E.ON Polska w Radiu Złote Przeboje!

Zmiany klimatu wpływają na człowieka w sposób wielowątkowy i wielowymiarowy. Pomimo tego, że dokładny mechanizm wpływu zmian klimatycznych na człowieka nie jest w pełni znany, naukowcy i prowadzone przez nich badania jednoznacznie wskazują na liczne powiązania pomiędzy zagrożeniami klimatycznymi a skutkami dla ludzkiego zdrowia.

Nie ulega wątpliwościom, że klimat oraz dziejące się zmiany wpływają na nas wszystkich, zarówno w sposób bezpośredni, jak i pośredni. Kryzysy klimatyczne wpływają nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Dokładna skala oraz charakter problemów wynikających ze zmian klimatycznych zależą między innymi od położenia geograficznego oraz statusu społeczno-ekonomicznego.

Jak radzić sobie z kryzysem klimatycznym? Jak bardzo wpływa on na zdrowie nasze, a jak na zdrowie bliskich nam osób? Słuchaj audycji edukacyjnych pod hasłem „Dobrze wiedzieć o klimacie” we współpracy z E.ON Polska w Radiu Złote Przeboje!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *