Doda, Piasek i inni polscy artyści, którzy próbowali swoich sił w aktorstwie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Doda, Piasek i inni polscy artyści, którzy próbowali swoich sił w aktorstwie

Doda, Piasek i inni polscy artyści, którzy próbowali swoich sił w aktorstwie

Sprawdźcie, którzy ze znanych polskich muzyków pojawili się na dużym ekranie. Co sądzicie o ich grze aktorskiej?

Piotr Rogucki

Członek zespołu Coma, Piotr Rogucki, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował jako aktor teatralny w przedstawieniu Grzegorza Jarzyny „Zaryzykuj Wszystko”, a jeszcze wcześniej, w 1998 roku, otrzymał swoją pierwszą rolę w serialu „Syzyfowe prace”, gdzie zagrał jednego z uczniów. W następnych latach wystąpił w serialach: „Oficerowie” i jego kontynuacji „Trzeci Oficer”„Czas honoru”„Hotel 52”„Chichot losu”„Lekarze”„Misja Afganistan”„To nie koniec świata”„Komisarz Alex”„Skazane”„Stulecie winnych”„BrzydUla” oraz „Ojcec Mateusz”. Rogucki zagrał też w paru filmach: „A na koniec przyszli turyści”„Skrzydlate świnie”, „Miasto 44” i „Gotowi na wszysko. Eksterminator”.

Doda

Dorota Rabczewska-Stępień zaczynała swoją karierę jako aktorka musicalowa w teatrze Buffo, gdzie wystąpiła na scenie w musicalach Janusza Józefowicza „Metro” oraz „Przeżyj to sam”. Sama filmografia artystki nie jest zbyt długa. Doda pojawiła się jako piosenkarka w komedii „Serce na dłoni”, w spektaklu „Słownik Ptaszków Polskich” w reżyserii Krzysztofa Materny. Zagrała w jednym odcinku serialu „Daleko od noszy. Reanimacja” oraz wcieliła się w Mirę Wierzbicką w filmie „Pitbull. Ostatni pies” Władysława Pasikowskiego.  

Czesław Mozil

Duńsko-polski muzyk, Czesław Mozil, jest znanym aktorem dubbingowym. Jego głos możemy usłyszeć w animacjach: „Kraina lodu” (jako Olaf), „Roman barbarzyńca” (Wrzaskun), „Sklep dla samobójców” (Zakochany) oraz „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” (Kakofoniks). Mozil próbował też swoich sił w filmach fabularnych. Grał Janka w „Facecie (nie)potrzebnym od zaraz” oraz wystąpił jako on sam w komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.”.

Izabela Trojanowska

Rockowa piosenkarka Izabela Trojanowska zadebiutowała jako aktorka telewizyjna w 1979 roku w serialu „Strachy” jako Teresa Sikorzanka. W następnych latach pojawiła się gościnnie w serialach: „Kariera Nikodema Dyzmy” jako Kasia, „Blisko, coraz bliżej” w roli Hildegardy Belsche oraz „07 zgłoś się”, gdzie zagrała Joannę Borewicz, żonę porucznika. Najbardziej znana z roli córki Marii i Władysława Lubiczów, Moniki, w „Klanie”, w którym występowała od 1997 roku.

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny jest najbardziej znany z roli Kacpra w serialu Złotopolscy, gdzie grał w latach 1997-2010. Pojawił się również gościnnie w serialu „Spadkobiercy” oraz „Niani”, w którym wstąpił jako on sam. Ma również na koncie rolę w polskiej komedii „Trzymajmy się planu” z 2004 roku.

Natalia Lesz

Natalia Lesz swoją karierę aktorki telewizyjnej rozpoczęła niedługo po wydaniu swojego pierwszego albumu „Natalia Lesz”, który ukazał się w 2008 roku. W 2009 roku artystka pojawiła się w serialu „Tancerze” jako Inga Sawczuk. Jej najbardziej znanymi rolami są: postać Agnieszki, którą grała w „Plebanii” w latach 2011-2012 oraz Milena z serialu „Pierwsza miłość”. Ponadto wystąpiła w produkcjach takich jak: „Komiszarz Alex”„Dziewczyny ze Lwowa”„Singielka” czy „Ojciec Mateusz”.

Marina Łuczenko-Szczęsna

Piosenkarka Marina Łuczenko-Szczęsna przeżyła swoją przygodę z aktorstwem w serialu „39 i pół”, w którym zagrała Chelsea Amandę – nieślubną córkę głównego bohatera, Darka Jankowskiego. W tej samej roli wystąpiła również w filmie „I pół”. Pojawiła się również gościnnie w serialu „Usta usta” jako Emilia Skowron.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *