Elon Musk odpowiada na post Taylor Swift. Sugeruje, aby wrzucała swoje utwory na platformę X » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Elon Musk odpowiada na post Taylor Swift. Sugeruje, aby wrzucała swoje utwory na platformę X

Elon Musk odpowiada na post Taylor Swift. Sugeruje, aby wrzucała swoje utwory na platformę X

Taylor Swift pochwaliła się tylnymi okładkami reedycji „1989” i zapowiedziała, że pojawi się tam parę niepublikowanych wcześniej utworów. Tymczasem Elon Musk wskazał, że piosenkarka powinna wrzucać swoją muzykę i nagrania z koncertów bezpośrednio na platformę X (dawniej Twitter). 

Nie można zaprzeczyć, że Taylor Swift należy do zdecydowanej czołówki najchętniej słuchanych artystów na świecie. Stworzyła wiele hitów i wydała 10 entuzjastycznie przyjętych albumów. Jednak do swoich pierwszych sześciu płyt straciła prawa. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Taylor Swift nagrywa płyty od nowa. Reedycja „1989”

W 2019 r. Taylor Swift popadła w konflikt ze swoją byłą wytwórnią Big Machine Records, której wcześniej powierzyła prawa autorskie. Właściciel firmy Scott Borchett odsprzedał wytwórnię Scooterowi Brownowi, który był menedżerem Kanye’go Westa. Odsprzedał mu też – bez wiedzy piosenkarki – prawa do jej utworów (a dokładniej do wersji, które zostały wyprodukowane i umieszczone na płytach).

Swift wciąż posiada oczywiście prawa intelektualne do kompozycji i utworów, dlatego może je śpiewać na swoich koncertach podczas The Eras Tour i nagrywać od nowa. 

Tak też czyni. Gwiazda postanowiła wydać reedycje albumów, do których straciła autorskie prawa majątkowe. Dotychczas wypuściła odświeżone wersje, czyli tak zwane „Taylor’s Version” płyt „Fearless”, „Speak Now” i „Red”. Lada chwila wyjdzie „1989 (Taylor’s Version)”. Potem pozostaną do wydania debiutancka „Taylor Swift” i „Reputation”.

Zobacz także: Fani Dody w euforii. Piosenkarka ciężko pracowała, by im to dać 

W sierpniu Taylor Swift pochwaliła się, że 27 października premierę będzie miała reedycja płyty „1989” sprzed siedmiu lat, która była ogromnym sukcesem komercyjnym. 

Album „1989” zmienił moje życie na mnóstwo sposobów (…). Jeśli mam być całkowicie szczera, to moja najbardziej ulubiona reedycja – cieszyła się na Instagramie. 

Zobacz także: Kuba Wojewódzki zapytał „Tatę Maty” o syna. Nie takiej odpowiedzi oczekiwał

Swift powinna wg Muska wrzucać swoje utwory na platformę X

Teraz Taylor Swift oznajmiła, że na nowej wersji „1989” znajdzie się 5 niepublikowanych nigdy wcześniej kompozycji z okresu powstawania krążka. Udostępniła tytuły tych piosenek. Pokazała również, jak wyglądają tylne okładki reedycji płyty. 

Gwiazda zamieściła post tego dotyczący m.in. na X (dawnym Twtterze). Właściciel platformy Elon Musk odpowiedział na post Swift. Zasugerował, by piosenkarka dzieliła się na X bezpośrednio swoją muzyką. 

Polecam publikować muzykę lub nagrania z koncertów bezpośrednio na platformie X – napisał Musk. 

Na razie Swift nie odniosła się do sugestii miliardera. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!