Elżbieta Zapendowska poważnie choruje. "To było do przewidzenia" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Elżbieta Zapendowska poważnie choruje. „To było do przewidzenia”

Elżbieta Zapendowska poważnie choruje. „To było do przewidzenia”

Elżbieta Zapendowska to znana z ciętego języka jurorka „Idola”. Krytyczka muzyczna gościła w programie “Doda. Dream Show”. Opowiedziała w nim o swoim stanie zdrowia. Niestety, nie jest najlepiej.

Elżbieta Zapendowska zasłynęła jako jurorka popularnego, muzycznego show – „Idol”. Znana krytyczka muzyczna odkryła dzięki niemu wiele wokalnych talentów. Trenowała także głosy największych gwiazd. Wśród nich znalazła się między innymi Doda. Nauczycielka śpiewu opowiedziała w jej programie “Doda. Dream Show” o kilku ciekawych faktach. Okazało się także, że 76-latka ma powody do zmartwień. Wyjawiła, że z jej stanem zdrowia nie jest najlepiej.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Zobacz także: Allan Krupa w mocnych słowach o ojcu. Oskarżył go o kradzież

Elżbieta Zapendowska trenowała najpiękniejsze, polskie wokale

Elżbieta Zapendowska stanęła u szczytu swojej kariery w latach 2000. Była wówczas jurorką programu „Idol”, który miał na celu odnalezienie wokalnych talentów. Krytyczka muzyczna była bezkompromisowa i nie gryzła się w język. Zyskała tym sympatię widzów w całym kraju. Była przy tym także wyjątkowo profesjonalna i wykazywała się ogromną wiedzą ze swojej dziedziny. To ona decydowała, kto zrobi karierę w branży muzycznej.

Specjalistka od emisji głosu przez wiele lat była najpopularniejszą w Polsce nauczycielką śpiewu. Wielu jej wychowanków mogło liczyć na zawrotną karierę w muzycznym przemyśle. Nauka śpiewu u Zapendowskiej, była bowiem wyjątkowo prestiżowa i otwierała furtkę do największych scen muzycznych w Polsce. Wśród jej uczniów znaleźli się tacy muzycy jak: Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Michał Bajor, Łukasz Zagrobelny, a także Doda. Ostatnia z nich zaprosiła krytyczkę muzyczną do udziału w swoim muzycznym programie – “Doda. Dream Show”. Pani Elżbieta była wyjątkowo wylewna i zdradziła, że boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dodała jednak, że już się z nimi pogodziła.

Zobacz także: Znamy reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2023. Tak śpiewa Maja Krzyżewska

Szokujące wyznanie Elżbiety Zapendowskiej

Elżbieta Zapendowska od lat borykała się z ogromnymi problemami ze wzrokiem. Zaczęły się już, kiedy miała zaledwie sześć lat! Z tego właśnie powodu od lat nosi charakterystyczne okulary o grubych soczewkach. W programie „Doda. Dream Show” nie ukrywała przed widzami żadnych tajemnic. Wyjawiła, że stan jej zdrowia uległ pogorszeniu. Obecnie niewiele widzi.

Należało się tego spodziewać, że wreszcie dojdzie do tego, że mi to przynajmniej jedno oko wysiądzie – i tak też się stało. Z jasnym, stoickim spokojem i pełną pokorą przyjmuję to, co na mnie spadło – mówiła w ubiegłym roku Elżbieta Zapendowska w rozmowie z Plejadą.

W „Doda. Dream Show”, artystka rozwinęła ten temat. Poczucie humoru ani trochę jej nie opuściło, jednak nie ma dla swoich fanów najlepszych informacji.

Ja już gó*no widzę, ale widzę, że to ty – powiedziała do Dody. – Jak na PESEL dobrze się czuję, tylko ślepa jestem, ale to było do przewidzenia, więc nie płaczę. Widzę trochę na jedno oko – sprecyzowała Elżbieta specjalistka od emisji głosu, nie bawiąc się w dyplomację.

Zobacz także: Agata Rubik skrytykowana przez „fankę”. Ostra odpowiedź

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!