Strona Główna > „Ghost Again”: Do sieci trafiło demo nowego utworu Depeche Mode [POSŁUCHAJ]

„Ghost Again”: Do sieci trafiło demo nowego utworu Depeche Mode [POSŁUCHAJ]

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Depeche Mode. Już teraz możecie posłuchać wersji demo utworu z nadchodzącego albumu!

Depeche Mode, laureaci Rock & Roll Hall of Fame Class of 2020, ogłosili podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie, że wydadzą nowy album i wyruszą w światową trasę koncertową w 2023 roku. Memento Mori Tour będzie wspierać nadchodzący 15. studyjny album zespołu – „Memento Mori”, który ukaże się wiosną 2023 roku.

Podczas tej konferencji można było usłyszeć wersję demo nowego utworu „Ghost Again”, który według nieoficjalnych informacji będzie pierwszym singlem z płyty. Możecie go posłuchac poniżej.

Mówiąc o Memento Mori, Martin Gore skomentował: 

Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia”. Dave Gahan dodał: „Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku.

„Memento Mori Tour” będzie 19. trasą koncertową Depeche Mode i ich pierwszą od ponad pięciu lat. Ostatnia trasa zespołu, 2017-2018 Global Spirit Tour, była najdłuższą z dotychczasowych i jedną z najlepiej zarabiających tras. Zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów podczas 130 koncertów w całej Europie i Ameryce Północnej.

„Memento Mori” to piętnasty studyjnym album Depeche Mode i kontynuacja uznanego przez krytyków „Spirit” z 2017 roku, który osiągnął #1 w 11 krajach, znajdując się w Top 5 w ponad 20 innych. „Memento Mori” zostanie wydany wiosną 2023 roku za pośrednictwem Columbia Records.

Przypominamy, że zespół odwiedzi w przyszłym roku Polskę! Wystąpią 2 sierpnia 2023 roku na PGE Narodowym w Warszawie!

Polecamy również: