Hersha Parady nie żyje. Była gwiazdą kultowego serialu "Domek na prerii" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Hersha Parady nie żyje. Była gwiazdą kultowego serialu „Domek na prerii”

Hersha Parady nie żyje. Była gwiazdą kultowego serialu „Domek na prerii”

Świat obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Hershy Parady. Aktorka znana przede wszystkim z roli w kultowej produkcji „Domek na prerii” w chwili śmierci miała 78 lat.

Hersha Parady zmarła w środę 23 sierpnia, jednak wiadomość o tragedii dopiero dziś trafiła do opinii publicznej. Gwiazda „Domku na prerii” spędziła ostatnie chwile w Norfolk w Wirginii w Stanach Zjednoczonych.

Hersha Parady nie żyje. Miała 78 lat

Jak informuje „The Hollywood Reporter”, przyczyną śmierci aktorki był guz mózgu. Hersha Parady nie było stać na leczenie, więc bliscy gwiazdy zdecydowali się poprosić o pomoc jej fanów, zbierając pieniądze za pośrednictwem platformy GoFundMe.

Zobacz także: Elvis Presley ważył 160 kg w ostatnich dniach życia. Tajemnicze okoliczności śmierci legendy

Kiedy stan zdrowia Hershy Parady uległ gwałtownemu pogorszeniu, jej syn Jonathan Peverall przeniósł matkę z jej domu z Los Angeles w stanie Kalifornia do własnego — w stanie Wirginia. Z czasem u seniorki zdiagnozowano także zapalenie płuc, które w krótkim czasie rozwinęło się do poziomu zagrażającemu życiu. Konieczne było przetransportowanie Parady do szpitala.

Po przewiezieniu do szpitala Hershy Parady pacjentka straciła przytomność. Zmarła, nie odzyskawszy już świadomości — do samego końca pozostawała pod respiratorem. Przy odejściu 78-latki był obecny Jonathan Peverall.

Zobacz także: Natalia Kukulska pęka z dumy. Jej starsza córka studiuje ambitny kierunek

„Domek na prerii”: kogo zagrała Hersha Parady?

Największą popularność Hersha Parady przyniósł angaż w serialu „Domek na prerii”. Aktorka występowała w nim przez cztery lata, wcielając się w rolę Alice Garvey.

Zobacz także: Ewa Bem niespodziewanie odwołała występ na festiwalu w Sopocie. Co się stało?

Sama Hersha Parady przyszła na świat 25 maja 1945 roku w stanie Ohio. Jako profesjonalna aktorka debiutowała, mając zaledwie 14 lat. Aby rozwinąć karierę, na początku lat 70. zdecydowała się na przeprowadzkę do Kalifornii. Występowała m.in. w serialach „Unsolved Mysteries”, „Menażeria” czy „Kenan i Kel”.