Igrzyska Olimpijskie 2024. Iga Świątek zdobyła medal! Gratulacje spływają z całego świata
Iga Świątek nie wróci z tegorocznych igrzysk olimpijskich bez żadnego medalu. Utalentowana Polka zmierzyła się z reprezentantką Słowacji i wyszła z tego starcia zwycięsko!
Iga Świątek rozegrała swój przedostatni mecz z chińską tenisistką Qinwen Zheng. Niestety, Polka odniosła wówczas porażkę, co zresztą, a czego nie kryła przed kamerami, mocno nią wstrząsnęło. Na szczęście otrzymała jeszcze jedną szansę na medal – i wykorzystała ją w stu procentach!
Rozwiąż quiz z wiedzy ogólnej. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…
Iga Świątek wygrała! Polka wróci do domu z medalem
Jak informuje "Przegląd Sportowy", mimo przegranej z Qinwen Zheng polska tenisistka wciąż miała szansę na zdobycie brązowego medalu. Iga Świątek zmierzyła się z Anną Karoliną Schmiedlovą, przedstawicielką Słowacji.
Mecz, w którym zmierzyły się Iga Świątek i Anna Karolina Schmiedlova, ostatecznie trwał przez zaledwie godzinę. Polka wygrała ze Słowaczką 6:2 i 6:1, zdobywając tym samym brązowy medal. 23-latka otrzymała gratulacje m.in. od premiera oraz prezydenta Polski.
Zobacz także: Przemysław Babiarz w TVP. Jest decyzja! Kiedy i co skomentuje na IO Paryż 2024?
Iga Świątek nie ukrywała, że prawdziwym spełnieniem marzeń byłoby dla niej zdobycie złotego medalu. Mimo rozczarowania tenisistka nie kryła dumy, że mimo odniesionej dzień wcześniej porażki zdołała, jak określiła, "ogarnąć się" oraz stanąć na wysokości zadania.
Przyznam, że takim prawdziwym snem jest złoto, ale jestem przeszczęśliwa, że przede wszystkim ogarnęłam się po wczorajszym meczu, bo nie było łatwo, i czerpałam radość z tego, że gram. W tenisie mamy rzadko takie sytuacje, że wychodzimy na kort po przegranym meczu. Cieszę się, że mogłam zakończyć to pozytywnym wynikiem. Na pewno jakikolwiek medal to niesamowite wyróżnienie – cieszyła się Iga Świątek w wywiadzie dla Eurosportu.
Świątek ma powód do dumy z jeszcze jednego powodu. Jest ona bowiem pierwszą Polką w historii, która wraca z igrzysk olimpijskich z medalem w tenisie.
Finałowy mecz olimpijski w tenisie ziemnym kobiet odbędzie się w sobotę 3 sierpnia. Qinwen Zheng zmierzy się w nim z Donną Vekić z Chorwacji.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!