Jak mądrze schudnąć? O tym musisz wiedzieć, nim zaczniesz gubić kilogramy [PODCAST] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak mądrze schudnąć? O tym musisz wiedzieć, nim zaczniesz gubić kilogramy [PODCAST]

Jak mądrze schudnąć? O tym musisz wiedzieć, nim zaczniesz gubić kilogramy [PODCAST]

Dr Michał Wrzosek były gościem Jerzego Telesińskiego w najnowszym odcinku podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany”, z którym porozmawiał o tym, jak odchudzać się, by nasze zdrowie na tym jak najmniej ucierpiało oraz jaki wpływ może mieć na nas zbyt szybka utrata wagi. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Michał Wrzosek o trudnej sztuce odchudzania

Dietetyk kliniczny oraz trener sportowy dr Michał Wrzosek w nowym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” opowiedział, jak o siebie zadbać, gdy potrzebujemy stracić niepotrzebne kilogramy na wadze. Nie zawsze przecież jest tak, że wymarzony efekt osiągniemy w sekundę. Czasem potrzeba więcej czasu, by zrobić to rozsądnie i nie stracić przy tym zdrowia. Niestety nie każdy ma takie podejście, a większość osób chciałaby dotrzeć do celu w sekundę. Nierzadko kosztem swojego organizmu.

Jerzy Telesiński radzi się jak zacząć jeść zdrowo

Na drodze do wymarzonej.wagi czekają na nas liczne pułapki, które mogą nas wprowadzić w błąd i sprawić, że nasze odchudzanie nie będzie tak efektywne, jak byśmy tego oczekiwali. Ważne jest, by wiedzieć, jak rozpocząć tę drogę ku dobremu samopoczuciu. Dr Michał Wrzosek ma na to swoją radę:

Myślę, że badania warto wykonywać regularnie. Warto wykonać taki komplet badań jak morfologia, lipidogram, oznaczenie poziomu cukru we krwi, podstawowe hormony. Na pewno nie powiedziałbym, że musimy wykonać badania, żeby zacząć żyć zdrowo. To by było paradoksem. Jeżeli mamy taką możliwość, mamy taką chęć, to jedzmy zdrowo. Nie patrzmy wyłącznie na wyniki naszych badań.

Jakie błędy popełniamy najczęściej w odchudzaniu? Na co powinniśmy zwracać uwagę, jeżeli zależy nam na utracie wagi? Jak przygotować się do odchudzania?

Posłuchaj rozmowy z dr Michałem Wrzoskiem:

Jak się zacząć odchudzać?

Pięć skutecznych rad od dr Michała Wrzoska:

  1. Warto założyć, że nie uda nam się idealnie utrzymać naszej diety. Mogą być chwile zwątpienia i czas, kiedy zboczymy z obranej przez nas ścieżki.
  2. Dieta ma być dopasowana do nas, czyli ważne, żeby znalazły się w niej produkty, które lubimy i chcemy jeść. Trudno nam będzie o dobre efekty, jeżeli będziemy się zmuszać do jedzenia. Dieta ma być dla nas przyjemnością.
  3. Przemyśleć alternatywne scenariusze, czyli co zrobimy, gdy danego dnia nie będziemy mieli czasu na gotowanie? Gdzie wtedy zjemy? Jeżeli w danym dniu nie mamy czasu na ruch, to jak go zastąpimy? Może szybki spacer, który zastąpi nam bieżnię na siłowni?
  4. Warto zwracać uwagę na kalorie. Ważne, by zwracać uwagę na to, ile nasze produkty mają kalorii. Bilans energetyczny jest ważny, jeżeli zależy nam na tej efektywnej utracie wagi.
  5. Konsekwencja jest ważniejsza niż perfekcjonizm. Dzięki temu możemy szybko osiągnąć pożądane przez nas efekty bez zbędnego zamartwiania się, że zdarzyło się nam danego dnia zjeść za dużo kalorii.

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *