Kasety The Beatles trafiły na aukcję. Są warte fortunę! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kasety The Beatles trafiły na aukcję. Są warte fortunę!

Kasety The Beatles trafiły na aukcję. Są warte fortunę!

W pewnym domu aukcyjnym pojawił się nie lada skarb dla słuchaczy The Beatles. Kolekcjoner wystawił kasety zespołu, które przyniosą mu ogromny zysk. Majętny fan będzie musiał naprawdę sporo zapłacić. Czy warto wydać aż tyle?

The Beatles to jeden z najpopularniejszych zespołów w dziejach muzyki. Dzięki swoim nietuzinkowym brzmieniom udało im się rozkochać fanów na całym świecie. Ich płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy, a piosenki wciąż królują na listach przebojów. Fani z grubszymi portfelami nie szczędzą grosza na rzadkie przedmioty związane z zespołem. Ostatnio pojawiła się aukcja z prawdziwą perełką, a właściwie perełkami, konkretnie sześcioma. Trzeba będzie się srogo wykosztować.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Taśmy The Beatles na aukcji 

Media obiegła informacja, że w domu aukcyjnym Gotta Have Rock and Roll pojawiły się niezwykłe artefakty. Platforma specjalizuje się w sprzedawaniu cennych przedmiotów z różnych dziedzin, w tym muzyki. Na aukcji wystawiono aż sześć kaset The Beatles. Kolekcję tę określa się jako „The Beatles Derek Taylor Never-Before-Heard Collection of Lost Beatles Recordings”. To niesamowita gratka dla wiernych fanów zespołu.

Serwis TMZ podał informację, że taśmy zdobył kolekcjoner znany jako Phil from Charlotte. Sam wszedł w ich posiadanie dzięki osobie z Indii. Natomiast ta miała otrzymać je od samego Dereka Taylora. Był on przez długi czas rzecznikiem prasowym The Beatles. Dziennikarz ten często nazywany był “Piątym Beatlesem”. Trzeba przyznać, że takie przedmioty na aukcji to rarytasy.

Zobacz także: Elton John sprzedaje apartament. Co za luksus! Cena powala

Sprzedawca nieźle się obłowi

Kolekcjoner stał się posiadaczem kaset The Beatles około pięć lat temu. Odsłuchał je jedynie raz. Znajdować się mają na nich m.in. nagrania z przygotowań do płyty „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. Można tam usłyszeć to, jak Paul McCartney narzekał na zbyt wysoką temperaturę. Na taśmach zarejestrowany jest również wywiad z Johnem Lennonem. W 45 minutach rozmowy zawarte są jego szczere wypowiedzi na temat relacji z Yoko Ono.

Jeśli ktoś zechce wejść w posiadanie tych niezwykle rzadkich taśm The Beatles, musi przygotować się na duży wydatek. Wspomniany wcześniej dom aukcyjny wycenił je na ok. 500 tysięcy dolarów. Jak na razie jednak najwyższa oferta opiewa na 71 tysięcy dolarów. Trochę brakuje do szacunkowej ceny podanej przez Gotta Have Rock and Roll. Ta jednak zapewne jeszcze wzrośnie.

Tak czy inaczej, sprzedawca na pewno nieźle na tym zarobi. W końcu kilkadziesiąt tysięcy piechotą nie chodzi. Fan, które je zakupi też pewnie będzie zadowolony. Będzie mógł posłuchać niespotykanych nigdzie indziej nagrań swoich idoli. Można śmiało stwierdzić, że w tej transakcji nie będzie poszkodowanych.

Zobacz także: Bruce Dickinson powraca z solowym albumem. Nowy krążek wyda po 18 latach przerwy

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!