Królowa Elżbieta II: 5 aktorek, które fenomenalnie zagrały brytyjską monarchinię » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Królowa Elżbieta II: 5 aktorek, które fenomenalnie zagrały brytyjską monarchinię

Królowa Elżbieta II: 5 aktorek, które fenomenalnie zagrały brytyjską monarchinię

Kto grał królową Elżbietę? Przypomnimy Wam dzisiaj każdą aktorkę, która grała królową Elżbietę II, od Helen Mirren po Olivię Colman.

Helen Mirren „Królowa” (2006)

Nienaganny występ Mirren przepełniony jest naturalną godnością i elegancją Królowej, a także przedstawia ludzką, nie nazbyt teatralną, ale absolutnie przekonującą postać, która pozwala nam się zastanawiać, kim jest prawdziwa Królowa.

Jeannette Charles „W krzywym zwierciadle: Wakacje” (1985)

Jeannette Charles, znana ze swojego podobieństwa do królowej, wielokrotnie grała Elżbietę II. Pani Charles zagrała królową w takich filmach, jak „W krzywym zwierciadle: Wakacje” z 1985 roku czy „Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego” z 1988 roku.. Zagrała również królową Elżbietę w odcinku „Saturday Night Live” z 1977 roku.

Sarah Gadon „Randka z królową” (2015)

Sarah Gadon miała okazję zagrać księżniczkę Elżbietę w mniej znanym brytyjskim komediodramacie z 2015 roku „Randka z królową”. Portret Gadon w filmie, przedstawiają aspirującą monarchinię jako młodą, impulsywną dziewczynę, która tęskni za wolnością, przygodą i miłością, ale jednocześnie dźwiga na swoich barkach nadciągający ciężar narodu.

Claire Foy „The Crown” (2016)

Przez pierwsze dwa sezony serialu „The Crown”, które obejmowały nieco ponad dwie dekady życia monarchini, Claire Foy grała królową Elżbietę II. Jej rola bardzo spodobała się widzom. Zdobyła nagrodę Primetime Emmy dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu dramatycznym.

Olivia Colman „The Crown” (2016)

Niesamowita Olivia Colman wcieliła się w rolę królowej w „The Crown” po Claire Foy w sezonach 3 i 4 i jak zwykle nie zawiodła. Pod jej poważną fasadą portret Queen przedstawiał wrażliwą, współczującą i przyjemnie zaskakującą kobietę zarządzającą narodem w latach 60. XX wieku. Za tę rolę zdobyła kolejny Złoty Glob i Emmy.

Polecamy również: