Joe Biden w Polsce: Kultowe amerykańskie przeboje, do których często powracamy. Wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce 2023
Strona Główna > Kultowe amerykańskie przeboje, do których często powracamy

Kultowe amerykańskie przeboje, do których często powracamy

Prezydent USA Joe Biden w dniach 20 – 22 lutego 2023 roku odbędzie wizytę w Warszawie. Dlatego chcemy Was zabrać w podróż po amerykańskich utworach, które wpisały się w popkulturę. Nie zabraknie takich hitów jak „Born in the U.S.A” czy „Think”.

Bruce Springsteen – Born in the U.S.A

Tej piosenki nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. To utwór, który z pewnością wpisał się w kulturę USA i dziś ma symboliczny charakter, niczym Statua Wolności. 

JAY-Z & Alicia Keys – Empire State Of Mind

Współczesny „hymn” Nowego Jorku, którego twórcy złożyli hołd dla jednego z najpopularniejszych miast świata. Sam tytuł nawiązuje do Empire State Building – ważnego budynku na mapie miasta, które nigdy nie śpi. 

The Mamas & The Papas – California Dreamin’

Piosenka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzyczny klasyk ze słońcem w refrenie i tu można się na chwilę rozmarzyć, bo kto nie chciałby teraz znaleźć się na jednej z plaż na wschodnim wybrzeżu USA. #americandream 

Madonna – American Pie

Ikona popu, jedyna w swoim rodzaju – Madonna. Jej miejsce w rozwoju popkultury USA jest szczególne. To właśnie tą interpretacją utworu „American Pie” chcieliśmy nawiązać do dzisiejszej uczty w ramach obchodów Dnia Niepodległości, ponieważ w amerykańskich domach z pewnością nie zabraknie najpopularniejszego w tym dniu ciasta z truskawkami i bitą śmietaną.

James Brown – Living in America

Amerykański piosenkarz, kompozytor i instrumentalista – James Brown, którego twórczość znacząco wpłynęła na rozwój kultury od lat 60. Swoim oryginalnym głosem i osobowością sceniczną rozkochał w sobie miliony. Utwór „Living in America” to jedna z najpopularniejszych piosenek z repertuaru tego wyjątkowego artysty. 

Aretha Franklin – Think

Królowa soulu. Laureatka osiemnastu nagród Grammy Awards, ale również aktywistka na rzecz praw kobiet i praw Afroamerykanów walczących z rasizmem i przemocą. Aretha Franklin otrzymała jedno z najważniejszych odznaczeń w USA – Prezydencki Medal Wolności. Ikona, która stała się inspiracją w przestrzeni muzycznej oraz społecznej dla wielu obywateli Stanów Zjednoczonych i nie tylko. 

The Black Eyed Peas – Let’s Get It Started

Zespół za sprawą swoich przebojów połączył pokolenia. The Black Eyed Peas na rynku muzycznym jest już od 1995 roku i wszystkie te lata pokazują, że ich twórczość jest ponadczasowa. Tym muzyczno-tanecznym akcentem pomyśleliśmy, że warto uczcić ten szczególny dzień dla Ameryki. Let’s Get It Started,