Madonna na okładce światowego czasopisma w kostiumach polskiej projektantki [GALERIA] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Madonna na okładce światowego czasopisma w kostiumach polskiej projektantki [GALERIA]

Madonna na okładce światowego czasopisma w kostiumach polskiej projektantki [GALERIA]

Madonna pojawiła się jako główna gwiazda włoskiego wydania czasopisma „Vanity Fair”, czym zwróciła uwagę całego świata. Co się wydarzyło i jaki związek ma z tym polska projektantka?

Madonna znowu szokuje

W DNA Madonny zaprogramowane są słowa szok i skandal. Przez wiele lat kariery wokalistka swoim nieoczywistym stylem bycia oraz kreacji wzbudzała zainteresowanie wszędzie tam, gdzie tylko miała okazję się pojawić. Jej wielkie przeboje jak „La Isla Bonita” czy „Like a Virgin” pokochały rzesze fanów na całym świecie. Nikogo z grona jej wielbicieli nie zdziwiło, więc, że królowa popu na swojej nowej okładce dla włoskiego „Vanity Fair” postanowiła ukazać się im niczym święta Madonna. Grzechem byłoby tu pominąć też fakt, że wokalistka do współpracy nad swoim kostiumem zaprosiła polską projektantkę – Katarzynę Konieczkę.

Polska artystka doceniona przez królową popu

Madonna pojawiła się na okładce w koronie i gorsecie, który stworzyła dla niej kostiumografka we współpracy z jej całkiem sporym sztabem stylistów. To nie pierwsza praca Konieczki dla światowej gwiazdy. Trójmiejska artystka miała wcześniej szansę projektować dla Lady Gagi oraz Fergie. Ten kostium jest jednak wyjątkowy. To pierwszy raz, kiedy rękodzieło projektantki trafiło na okładkę tak prestiżowego magazynu, jak „Vanity Fair”:

Ten gorset to wyjątkowy projekt. Wspaniale wyszedł także pod kątem koloru – jego powierzchnię pomalował malarz Radosław Kobus. To dla mnie nowość, mnóstwo tu kolorystycznych niuansów, które widać szczególnie z bliska. Nawet faktura gorsetu w dotyku jest inna

Konieczka nie kryła emocji, jakie pojawiły się w związku z tym wydarzeniem:

Dużo we mnie emocji, obudziłam się i nie zdążyłam wypić kawy, gdy wieść rozeszła się po świecie. Dostałam od razu duży „feedback”, że sesja robi wrażenie i idealnie wpisała się w wizję fotografa i całej ekipy „Vanity Fair Italia”. Czekam teraz na kolejne elementy sesji dla włoskiego magazynu i bardzo się cieszę z tej współpracy, zwłaszcza z okładki i korony dla królowej popu. Nie da się bardziej uhonorować tego wysiłku i pracy.

Katarzyna Konieczka na co dzień mieszka w Sopocie i jest absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Projekty artystki kochają polskie, jak i zagraniczne gwiazdy, które chętnie pokazują się w stworzonych przez nią awangardowych stylizacjach. Kostiumografka znalazła się w gronie 11 najbardziej rokujących projektantów i ochrzczona tytułem „coming designer”.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *