Magdalena Cielecka otrzymała zarzut prokuratorski. Może dostać ogromną grzywnę » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Magdalena Cielecka otrzymała zarzut prokuratorski. Może dostać ogromną grzywnę

Magdalena Cielecka otrzymała zarzut prokuratorski. Może dostać ogromną grzywnę

Magdalena Cielecka to kolejna gwiazda, której postawiono zarzut nielegalnego reklamowania alkoholu. I kolejna, na którą doniósł znany aktywista, Jan Śpiewak – podaje PAP. Jeżeli sąd uzna aktorkę winną, może ona otrzymać gigantyczną grzywnę.

W ostatnim czasie nastąpiła prawdziwa plaga spraw wytaczanych polskim gwiazdom za nielegalne promowanie wysokoprocentowych napojów. Z informacji PAP wynika, że teraz taki zarzut usłyszała Magdalena Cielecka.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Magdalena Cielecka z zarzutem prokuratorskim. Grozi jej ogromna grzywna 

Według oskarżyciela Magdalena Cielecka użyczała swojego wizerunku do reklamowania alkoholu w mediach społecznościowych. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna powiedział PAP, że sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście.  

W toku dochodzenia Magdalenie C. postawiono zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 r., wbrew przepisowi art. 131 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki – wyjaśnił. 

Zobacz także: Hanna Lis wraca do zdrowia po wypadku. „Miałam megaszczęście”

Doprecyzował, że aktorka „udostępniała swój wizerunek dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook”. Wskazał, że w tych materiałach „rozpowszechniano publicznie znaki towarowe oraz symbole graficzne wódki”.  

Banna dodał, że podejrzana gwiazda została już przesłuchana w tej sprawie, ale na razie nie chciała złożyć wyjaśnień. Jeśli sąd uzna Cielecką za winną, wówczas może jej wymierzyć karę grzywny od 10 do nawet 500 tys. zł.  

Zobacz także: Marilyn Manson z wyrokiem za oplucie kamerzystki. „To było obrzydliwe”

Kolejna gwiazda na celowniku Jana Śpiewaka 

Jak się okazuje, Magdalena Cielecka wpadła przez kłopoty przez Jana Śpiewaka. To on – jak wyjawił rzecznik warszawskiej prokuratury – złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Śpiewak to znany i kontrowersyjny działacz społeczny, który donosił w przeszłości już na kilka innych gwiazd, które promowały alkohol w Internecie. 

Zapytany przez PAP o komentarz aktywista z satysfakcją oznajmił, że „cieszy się, iż warszawska prokuratura poważnie traktuje sprawy reklamy alkoholu„.

Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce – dodał działacz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!