Największe hity świata opery, baletu i teatru w kwietniu w Multikinie! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Największe hity świata opery, baletu i teatru w kwietniu w Multikinie!

Największe hity świata opery, baletu i teatru w kwietniu w Multikinie!

Opera, balet i teatr na wielkim ekranie? Zdecydowanie tak! Dzięki pracy kilkudziesięciu kamer nagrywających podczas pokazów w jakości FullHD i 4K każdy szczegół widowiska można ujrzeć z detaliczną precyzją. W przerwach spektakli razem z operatorami kamer możemy powędrować tam, gdzie zwykły uczestnik nie ma dostępu – za kulisy wielkich operowych, baletowych i teatralnych produkcji. Emocje, stres i podekscytowanie artystów stają się dla widza siedzącego w kinowym fotelu niemalże namacalne.

Kiedy wybrać się do kina na spektakl? Okazji w najbliższym czasie będzie sporo. Szczególnie kwiecień obfituje w Multikinie w ciekawe tytuły. W repertuarze zobaczymy wydarzenia prosto z desek Opera National w Paryżu: Hamleta i Giselle a także Kopciuszka i Wesele Figara zrealizowanego przez artystów The Royal Opera House. Wisienką na torcie będzie fantastyczne widowisko, wizualna perełka prosto z Londyńskiego West Endu: Życie Pi. Do końca czerwca Multikino pokaże 14 spektakli
z największych scen teatralnych Europy. Wszystkie wydarzenia zawierają polskie napisy. 

KOPCIUSZEK W WYKONANIU THE ROYAL BALET (16 kwietnia o godzinie 15.00) 

Nowa produkcja uwielbianego przez Royal Ballet baśniowego klasyka. Po ponad dekadzie nieobecności na scenie Royal Opera House, ponadczasowa inscenizacja słynnej historii Charles’a Perraulta powraca, ukazując zręczną muzykalność choreografa i piękno transcendentnej partytury Prokofiewa. Zespół kreatywny, zanurzony w magii teatru, filmu, tańca i opery, wprowadza nową atmosferę do subtelnego świata Kopciuszka, pełnego wróżek, dyniowych powozów, przystojnych książąt i poszukiwania prawdziwej miłości.

Muzyka: Sergey Prokofiev

Choreografia: Frederick Ashton

Scenografia: Tom Pye

Obsada: Informacje o obsadzie już wkrótce na multikino.pl

Kopciuszka z cyklu The Royal Opera House pokażą następujące Multikina: Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Świnoujście, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

GISELLE Z OPERA NATIONAL DE PARIS (27 kwietnia o godzinie 18.00)

Francuski balet Giselle do muzyki Adolphe’a Adama to ukoronowanie stylu romantycznego w balecie. Wiejska dziewczyna Gizela zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Gizela umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Paryski spektakl jest próbą odtworzenia prapremierowej choreografii tego dzieła, której autorami byli Jean Coralli i Jules Perrot. Rekonstrukcji podjęli się dwaj wybitni choreografowie: Patrice Bart i Jewgienij Poliakow. Na scenie zobaczymy też klasyczne kostiumy i dekoracje. 

Choreografia: Patrice Bart, Jewgienij Poliakow

Muzyka: Adolphe Adam

Obsada: Informacje o obsadzie już wkrótce na multikino.pl

Giselle z Opera National de Paris pokażą następujące kina sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Świnoujście, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

WESELE FIGARA W WYKONANIU THE ROYAL OPERA (30 kwietnia o godzinie 15.00)

Wspaniała aranżacja jednej z najpopularniejszych oper komicznych Mozarta w wykonaniu Davida McVicara, w roli dyrygenta — Antonio Pappano.

Służący Figaro i Zuzanna są podekscytowani w dniu swojego ślubu, ale jest pewien problem: ich pracodawca, hrabia Almaviva, ma niecne zamiary wobec przyszłej panny młodej.

Muzyka, kostiumy, zwroty akcji – Wesele figara zachwyca na każdym kroku. Dyrektor muzyczny Royal Opera Antonio Pappano dyryguje prawdziwie międzynarodową obsadą w ponadczasowej produkcji Davida McVicara.

Muzyka: Wolfgang Amadeus Mozart

Reżyser: David McVicara

Obsada: Informacje o obsadzie już wkrótce na multikino.pl

Spektakl Wesele Figara będzie można zobaczyć w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Świnoujście, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

ŻYCIE PI Z CYKLU NATIONAL THEATRE LIVE

Lalkarstwo, magia i opowiadanie historii łączą się w wyjątkowej, nagrodzonej statuetką Laurence’a Oliviera scenicznej adaptacji bestsellerowej powieści. 

Po zatonięciu statku towarowego na środku rozległego Oceanu Spokojnego, 16-letni chłopiec o imieniu Pi zostaje uwięziony na łodzi ratunkowej z czterema innymi rozbitkami – hieną, zebrą, orangutanem i tygrysem bengalskim. Czas działa na ich niekorzyść, natura jest surowa, kto przeżyje?

Filmowana na żywo w londyńskim West Endzie i wyposażona w najnowocześniejsze efekty wizualne, epicka podróż, która zapiera dech w piersiach

Reżyseria: Max Webster

Na podstawie powieści: Yann Martel

Adaptacja: Lolita Chakrabarti

Retransmisja spektaklu Życie Pi odbędzie się w następujących Multikinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety na teatr, balet i operę w Multikinie dostępne są w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *