Włącz radio

O to naprawdę zapytali Majkę Jeżowską. "Byłby problem"

2 min. czytania
04.11.2024 16:44
Zareaguj Reakcja

Czy Majka Jeżowska będzie miała swoje muzeum? Podczas jednego z wywiadów artystka jasno odniosła się do powstania możliwej instytucji. Jej słowa nie pozostawiają złudzeń.

Majka Jeżowska o muzeum jej poświęconym
fot. Wikimedia Commons / Ralf Lotys (Sicherlich) / CC BY 4.0

W tym roku Majka Jeżowska obchodzi 45-leci swojej działalności artystycznej. W 1979 roku jako młoda wokalistka wystąpiła na 17. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewała utwór "Nutka w nutkę" i otrzymała wyróżnienie w kategorii premier. Od tego czasu artystka prężnie rozwijała karierę muzyczną i stała się jedną z najbardziej znanych wokalistek w naszym kraju.  

Rozwiąż quiz muzyczny. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem...

Quiz: Quiz. Polska muzyka lat 90. Ekspert zdobędzie co najmniej 17 punktów!

1/20 "Zawsze tam, gdzie Ty" to utwór autorstwa...

Od kilku tygodni Majka Jeżowska mierzy się z zupełnie nowym dla siebie wyzwaniem i bierze udział w programie "Taniec z gwiazdami". Oczy medialnego show zwrócone są w stronę tanecznej rywalizacji, a wokalistka zasypywana jest pytaniami, które dotyczą nie tylko walki o Kryształową Kulę, ale także jej muzycznego jubileuszu. W jednym z wywiadów padło pytanie, dotyczące możliwości powstania muzeum Majki Jeżowskiej. Co sądzi o tym artystka? 

Majka Jeżowska będzie miała swoje muzeum? 

Jakiś czas temu reporter portalu Pomponik miał okazję porozmawiać z Majką Jeżowską. W wywiadzie z wokalistką, zapytał o możliwość powstania pewnego ośrodka kulturalnego, który miałby udokumentować jej dotychczasowe dokonania. Jak się okazuje, artystka była bardzo zdziwiona tym pomysłem.

Byłby problem, ponieważ wiele kreacji zgubiłam, podróżując po świecie. Przez wiele lat mieszkałam w Stanach Zjednoczonych, tam zostało mnóstwo jakichś ciuchów, butów. Część z nich jest w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu - wyjaśniła.  

Jednocześnie Majka Jeżowska zapewniła, że jeśli po jej śmierci, rodzina chciałaby założyć poświęconą jej fundację, to nie miałaby nic przeciwko. "Żeby pilnować praw autorskich moich piosenek, wizerunku i tym podobnych" - stwierdziła krótko. 

Prawa autorskie do dorobku artystycznego artystów, którzy odeszli niejednokrotnie były przedmiotem wielu medialnych dyskusji i podziałów.. Na szczęście Majka Jeżowska ma jasne stanowisko w tej sprawie i doskonale wie, kto w przyszłości odziedziczy prawa autorskie do jej twórczości. "Ja mam jedynego syna, a syn przekaże córce i tak dalej, i tak dalej" - skwitowała artystka.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!