Patrycja Markowska i Robert Gawliński w teledysku do utworu "Aż do rana" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Patrycja Markowska i Robert Gawliński w teledysku do utworu „Aż do rana” [WIDEO]

Patrycja Markowska i Robert Gawliński w teledysku do utworu „Aż do rana” [WIDEO]

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Dwie hippisowskie dusze spotkały się w wyjątkowym duecie. Słyszymy niezwykle melodyjny refren, romantyczny tekst autorstwa Partycji i Roberta i jedne z najbardziej charakterystycznych wokali na polskiej scenie muzycznej.

Zobacz klip:

Skąd pomysł na ten duet?

Mój kochany Lennon (tak nazywam Roberta), zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę jego kawałek na nową płytę. Jestem jego wielką fanką, więc na początku wręcz wstydziłam się z nim rozmawiać (śmiech), ale bardzo szybko przełamaliśmy lody. Zaproponowałam Robertowi, abyśmy razem napisali tekst i razem zaśpiewali. Uwielbiam takie bezpretensjonalne, ponadczasowe utwory bez napinki, a ten duet to spełnienie mojego skrytego marzenia!

– komentuje Patrycja.

Patrycja miała okazję nie raz stanąć z Robertem na scenie, ale artyści spotykają się też poza nią. Z takich właśnie spotkań powstał materiał do liryc video.

Producentami muzycznymi piosenki na płycie jest Mariusz Obijalski i Maciej Wasio, którzy nadali jej balladowy, beatles-owski charakter. Wersję radiową stworzył Marcin Limek i zdecydowanie różni się ona od oryginalnej wersji. Jest folkowo, letnio i hippisowsko. Autorem muzyki jest Robert Gawliński i Mariusz Obijalski.

Album „Wilczy pęd”, który trafił do sprzedaży 20 maja 2022 roku. Płyta to też zdecydowany zachwyt naturą, hippisowskimi ideałami. Stąd – Wilk – symbol wolności, hartu ducha, nieskrępowanej, dzikiej i prawdziwej miłości. Zwierzę, które od wieków jest jednym z silnych znaków kulturowych.

Polecamy również: