Phil Collins odrzucił rolę w filmie "Kevin sam w domu"! Tego mogliście o nim nie wiedzieć! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Phil Collins odrzucił rolę w filmie „Kevin sam w domu”! Tego mogliście o nim nie wiedzieć!

Phil Collins odrzucił rolę w filmie „Kevin sam w domu”! Tego mogliście o nim nie wiedzieć!

Phil Collins urodził się 30 stycznia w 1951 roku w Londynie. Dzięki swojemu talentowi i międzynarodowej popularności zespół Genesis stał się jednym z filarów początkującej stacji telewizyjnej MTV. Swą popularność, szczególnie solową, zdobył nagrywając takie przeboje jak „In The Air Tonight” i „Don’t Care Anymore”, które były wynikiem jego przeżyć podczas pierwszego rozwodu. Do dziś jego twórczość przyprawia nas o uśmiech i odrobinę nostalgii.

Nagrody

W 1984 roku dostał nominację do Oscara za muzykę do filmu „Against all Odds”. Pomimo swych chęci i obecności na gali nie został zaproszony do wykonania własnego utworu, gdyż członkowie akademii nie wiedzieli, kim on jest. Utwór wykonała Ann Reinking. Później przez pewien czas na swoich koncertach zaczynał ten utwór słwoami:

Nie ma dziś z nami Pani Ann Reinking, domyślam się więc, że sam muszę zaśpiewać swoją piosenkę.

Aktorstwo

W 1985 roku wystąpił gościnnie w jednym z odcinków „Miami Vice”. Oprócz roli w serialu Collins pojawił się także w filmach „Buster”, „Hook” (z Julią Roberts), „Frauds” oraz jako aktor głosowy w „Księdze Dżungli 2”. Ponadto jego muzyka pojawiła się w dziesiątkach filmów i programów telewizyjnych; przebój „In the Air Tonight” pojawił się w serialu „Miami Vice”, podczas gdy wersja na żywo pojawiła się – wraz z nim – w grze wideo Grand Theft Auto: Vice City Stories, która była mocno inspirowana „Miami Vice” i może być postrzegany jako hołd dla serialu.

Live Aid

Pozostając przy roku 1985, Phil jako jedyny artysta wspierający koncerty Live Aid, zbierających fundusze dla głodujących w Etiopii, uczestniczył w obydwu, zarówno na Stadionie Wembley w Anglii, jak i na JFK Stadium w Filadefii.

„Kevin sam w domu”

Mało kto wie, że Phil Collins odrzucił rolę Harry’ego w filmie „Kevin sam w domu”! Finalnie w złotozębnego złodzieja wcielił się Joe Pesci.

„Kevin Sam w Domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku” pomimo upływu lat są najczęściej oglądanymi świątecznymi filmami. W Polsce stało się już tradycją, że w Święta Bożego Narodzenia całe rodziny zasiadają przed telewizorami i oglądają losy niesfornego Kevina McCallistera.

„Tarzan” po hiszpańsku

Phil Collins nagrał hiszpańską wersję „You’ll be in my heart” do filmu Disneya „Tarzan”.

Film „Tarzan” został stworzony na podstawie powieści „Tarzan of the Apes” Edgara Rice’a Burroughs’a. Opowiada o losach chłopca, który wraz z rodzicami po pożarze statku wylądował na wyspie, a potem jego rodziców pożarła pantera, której bała się cała dżungla. W domku na drzewie znalazła go samica goryla Kala i przygarnęła jak swoje dziecko. Nie podoba się to jej partnerowi, Kerchakowi, który jest jednocześnie przywódcą stada małp. Tarzan jednak wiedzie beztroskie życie z przybraną matką i przyjaciółmi: gorylem Terk i słoniem Tantorem, aż do czasu, kiedy do wyspy przybija statek z ekspedycją badawczą. Uczestniczy w niej Jane Porter i jej ojciec, profesor. Kiedy Tarzan spotyka dziewczynę, zakochuje się w niej. Niestety kierownik wyprawy próbuje wykorzystać ich zbliżenie się od siebie, szukając siedliska goryli. Odnajduje je i próbując bronić się, postrzela Kerchaka. Ten umiera. Kala mówi synowi, że jest dzieckiem ludzi. Tarzan zostaje przywódcą stada i zabija panterę, która pożarła jego rodziców.

Chciał dołączyć do zespołu The Who

Kiedy Keith Moon z The Who niestety odszedł, Collins desperacko chciał wypełnić rolę zmarłego perkusisty. Był nawet w stanie się poświęcić, opuszczając Genesis. Jednak tak bardzo, jak Pete Townshend go chciał, zespół The Who już nawiązał współpracę z perkusistą Kenneyem Jonesem.