Po rozwodzie z Wiśniewskim wstąpiła do wspólnoty. Ania Świątczak zmieniła swoje życie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Po rozwodzie z Wiśniewskim wstąpiła do wspólnoty. Ania Świątczak zmieniła swoje życie

Po rozwodzie z Wiśniewskim wstąpiła do wspólnoty. Ania Świątczak zmieniła swoje życie

Anna Świątczak znana jest przede wszystkim z występów w Ich Troje. Piosenkarka była również żoną lidera zespołu — Michała Wiśniewskiego. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu, a wokalistka po rozstaniu z Wiśniewskim znalazła się na zakręcie. Jak sama przyznaje, wiara całkowicie odmieniła jej życie.

Ania Świątczak muzyką interesowała się od najmłodszych lat. Swój warsztat muzyczny zdobyła, uczęszczając do podstawowej szkoły muzycznej oraz szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia. W młodości założyła wraz z koleżankami zespół punkowy Kurki Z Jednej Dziórki.

Zobacz także: To ona śpiewała w zespole ABBA. Agnetha Faltskog wyda wkrótce solową p

Jej kariera muzyczna nabrała tempa po tym, jak w 1995 roku wygrała odcinek popularnego programu dla młodych talentów emitowanego w TVP2, „Szansa na sukces„, wykonując utwór Sławy Przybylskiej „Pamiętasz była jesień”.  

Od „Szansy na Sukces” do Ich Troje

Dokładnie w tym samym roku, kiedy Ania zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie „Debiuty podczas 33. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu polską scenę rozrywkową zaczęły podbijać piosenki łódzkiego trio z pierwszego albumu zespołu zatytułowanego „Intro”. W 1996 roku ukazały się takie hity jak „Prawo” czy „Ci wielcy”. Wokalistką zespołu była wówczas Magda Pokora, która opuściła zespół.

Zobacz także: Córka Natalii Kukulskiej opuszcza Polskę. „W drodze po marzenia”

Od czasu występów w popularnych programach muzycznych, Ania nagrywała chórki dla popularnych polskich artystów, między innymi Andrzeja Piasecznego i Natalii Kukulskiej. Została zauważona przez Michała Wiśniewskiego i Jacka Łągwę, którzy szukali nowej wokalistki. W 2003 roku Świątczak dołączyła do zespołu, jako ich trzecie wokalistka.

Między młodą artystką a liderem zespołu Ich Troje pojawiło się uczucie. Trzy lata później, w 2006 roku para pobrała się po raz pierwszy w podwarszawskiej posiadłości wokalisty. W 2007 roku małżonkowie ponownie ślubowali sobie wierność, tym razem w Las Vegas.

Mimo iż doczekali się wspólnie dwóch córek (Etiennette i Vivienne), to ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Ania w 2010 roku zdecydowała się na zakończenie współpracy z zespołem Ich Troje, a w 2011 roku rozwiodła się z Wiśniewskim

Zobacz także: Maciej Miecznikowski był o krok od utraty słuchu. Przeszedł szereg operacji

Wiara odmieniła jej życie

Wokalistka wielokrotnie wspominała, że po rozstaniu z liderem Ich Troje znalazła się na zakręcie, a jej życie ponownie nabrało sensu po tym, jak się nawróciła. W 2014 roku wstąpiła do wspólnoty religijnej, zboru Kościoła Chrystusowego w RP „Społeczność Chrześcijańska Południe”.

Ania w wywiadach mówiła o tym, jak bardzo czuła się zagubiona i przytłoczona popularnością. Również burzliwy związek i głośny rozwód odcisnęły na niej duże piętno. Dopiero wstąpienie do wspólnoty religijnej kierowanej przez Marka Sobotkę, odciągnęło ją od czarnych myśli i całkowicie odmieniło jej życie. 

Zobacz także: Kontrowersje po ostatnim odcinku „Twoja twarz brzmi znajomo”. „To obrzydliwe”

Ania Świątczak chętnie opowiadała o swojej wierze, prowadziła nawet talk-show „Punkt zwrotny” w TBN Polska, w którym rozmawiała z ludźmi, których życie zmieniło się pod wpływem wiary.