Poznaj "Sekrety", czyli książki o Twoim regionie!
Strona Główna > Poznaj „Sekrety…”, czyli książki o Twoim regionie!

Poznaj „Sekrety…”, czyli książki o Twoim regionie!

Seria „Sekrety…” Domu Wydawniczego Księży Młyn to zbiór książek prezentujących historię i współczesność wielu rejonów Polski…

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – kto nie zna tego powiedzenia i nie czuł czasem, że dotyczy właśnie jego… Wcale nie musi tak być! Chcesz poznać lepiej swoją okolicę? Zastanawiasz się, który zakątek naszego kraju odwiedzić w wakacje? Gwarantujemy, że historyczne fakty o Polsce wcale nie muszą być nudne i zaskączą niejednego!

Do tej pory Księży Młyn Dom Wydawniczy opublikował tytuły dotyczące kilkudziesięciu miejsc, między innymi „Sekrety Legnicy”, „Sekrety Gdyni”, „Sekrety Koszalina”. To książki, dzięki którym dowiesz się najciekawszych faktów o miastach i regionach Polski.

Już od piątku 3 marca 2023 roku na naszej antenie posłuchacie książkę „Sekrety Legnicy” autorstwa Marcina Makucha na częstotliwości 90,0 FM!

Jak zachęca Księży Młyn Dom Wydawniczy:

Bo czy wiesz, że to właśnie w tym mieście istniała fabryka zabawek Moritza Pappe, która produkowała znane w całej Europie misie Purzel-Teddybers – dziś wielkie rarytasy kolekcjonerskie, jeden z najbardziej znanych dyrygentów XIX wieku ‒ Benjamin Bilse ‒ pochodził z Legnicy, a Hitler z wielką pompą otwierał odcinek autostrady?

Jeśli chcesz poznać Małą Moskwę i dowiedzieć się, jak wyglądało życie u boku Armii Radzieckiej panoszącej się nie tylko za murem Kwadratu, ta książka jest właśnie dla Ciebie! 

Więcej o całej serii książek „Sekrety” możecie przeczytać TUTAJ.