Przebój z "Chłopów" na Eurowizji 2024? Twórcy potwierdzają doniesienia! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Przebój z „Chłopów” na Eurowizji 2024? Twórcy potwierdzają doniesienia!

Przebój z „Chłopów” na Eurowizji 2024? Twórcy potwierdzają doniesienia!

Folkowe brzmienia na Eurowizji po raz trzeci? Okazuje się, że istnieją na to spore szanse. Wśród zgłoszeń do wewnętrznych preselekcji pojawił się numer „Jesień – Tańcuj”. Czy Kayah rzeczwiście wystąpi na arenie międzynarodowej?

,

Najgłośniejsza polska premiera roku nie przestaje zaskakiwać. Malowana adaptacja „Chłopów” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana jeszcze przed premierą doczekała się nie tylko pierwszych nominacji, ale również – wyróżnień. Produkcja zdobyła dwie nagrody indywidualne podczas 48. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Okazuje się, że nie mniejszymi światowymi sukcesami mogą pochwalić się również twórcy ścieżki dźwiękowej

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo. 

Zobacz także: To nie dla niej stworzył wielki hit Maanamu! Kora śpiewała go latami 

Eurowizja 2024. Poznaliśmy kolejnego kandydata!

Od początku listopada grupa Dagadana nieśmiało wspominała o Eurowizji. Nic też dziwnego, że twórcy przeboju z „Chłopów” zdecydowali się wysłać zgłoszenie do krajowych preselekcji. Zaskakujące wieści zdążyły już potwierdzić Kayah i wspomniany polsko-ukraiński zespół. Warto przypomnieć, że tegoroczne eliminacje będę miały wyłącznie charakter wewnętrzny. Oznacza to, że polska publiczność ani nie wpłynie na wybór reprezentanta, ani nie zobaczy scenicznych występów uczestników.

Udział w polskim konkursie publicznie zadeklarowali tacy artyści jak Justyna Steczkowska, Marcin Maciejczak, Maciej Musiałowski, Anna Jurksztowicz, nita, Natasza Urbańska a także Luna. Kto ostatecznie zaśpiewa w Malmö? Z pewnością dowiemy się już niebawem. Eurowizja odbędzie się w dniach 7, 9 i 11 maja 2024 w Szwecji.

Zobacz także: Natasza Urbańska znów startuje w preselekcjach. W końcu ma hit na miarę Eurowizji? 

Zobacz także: Doda kończy karierę. Ujawniła, co dalej. Pora na nowy biznes! 

Kayah i Dagadana potwierdziły zgłoszenie na preselekcje!

Mowa o singlu „Jesień – Tańcuj”. Za produkcję i oprawę muzyczną odpowiada L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra. Z kolei w numerze możemy usłyszeć między innymi głosy KayahDagadanaLaboratorium PieśniTęgie Chłopy. Przebój cieszy się nieprawdopodobną popularnością – został nagrodzony Złotą Płytą, teledysk osiągnął 7,2 milionów wyświetleń wyłącznie na platformie YouTube, a użytkownicy TikToka chętnie publikują autorskie choreografie do piosenki.

Posłuchajcie sami!

L.U.C. & RB Film Orchestra ft. Kayah, Dagadana, Laboratorium Pieśni, Tęgie Chłopy – Jesień – Tańcuj

Czy „Jesień – Tańcuj” wybrzmi podczas międzynarodowego konkursu? Twórcy profilu Misja Eurowizja podkreślili na Instagramie, że piosenka z „Chłopów” musiała ulec kilku poważnym modyfikacjom. Przede wszystkim należało skrócić propozycję do regulaminowych trzech minut, a także zmodyfikować oryginalną warstwę liryczną.

Na ten moment nie jest jasne w jakiej wersji wysłane zostało zgłoszenie, a głównym znakiem zapytania jest udział w eurowizyjnym projekcie Kayah – niechętnej od zawsze swojemu udziałowi w Eurowizji. Zgodnie z zasadami przeprowadzania Konkursu Piosenki Eurowizji, melodia jak i tekst piosenki muszą być oryginalne, więc w przypadku wybrania „Jesień – Tańcuj” do Malmö, oryginalnie pochodząca z powieści „Chłopi” warstwa liryczna prawdopodobnie będzie musiała ulec modyfikacji – czytamy na profilu Misja Eurowizja.

Zobacz także: Krzysztof Cugowski naprawdę to powiedział! Tak skwitował związek syna 

Czy zespół Dagadana powinien reprezentować Polskę na Eurowizji?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >