Te romantyczne przeboje, to prawdziwe wyciskacze łez
Strona Główna > Przygotujcie chusteczki. Te romantyczne przeboje, to prawdziwe wyciskacze łez

Przygotujcie chusteczki. Te romantyczne przeboje, to prawdziwe wyciskacze łez

Gdyby każdy z was miał ułożyć swoją listę najbardziej romantycznych piosenek byłaby ona baaardzo długa. I decyzja o tym, które tytuły miałyby się na niej znaleźć też nie należałaby do najłatwiejszych. My wybraliśmy dla was pięć kawałków, których fajnie posłuchać nie tylko w walentynki.

„I will always love You” Whitney Huston

Istny wyciskacz łez. Od blisko 30 lat nie tylko panie wzruszają się przy tym kawałku. Mając w pamięci także kadry z filmu Bodyguard, w którym Whitney Huston wspaniale zagrała jedną z głównych ról. A towarzyszył jej Kevin Costner, jako tytułowy osobisty ochroniarz.

Tę piosnkę na pewno nie raz jeszcze usłyszycie w radiu Złote Przeboje.

„Hello” Lionel Richie

Jeśli jesteśmy w temacie tak zwanych pościelówek to nie sposób pominąć tę piękną balladę Lionela Richie. Piosenka była absolutnym hitem na listach przebojów całego świata w roku 1984. Ale pomimo lat wciąż chętnie do niej wracamy, także przy okazji walentynkowego święta.

„My heart will go on” Celine Dion

Cóż to byłaby za lista najbardziej romantycznych piosenek bez piosenki z Titanica zaśpiewanej przez Celine Dion?! Utwór równie piękny, co wzruszający. Zwłaszcza kiedy słyszymy go pod koniec dramatycznych wydarzeń ze słynnego filmu Jamesa Camerona. „My heart will go on” przez pierwsze pół roku od premiery nie schodziło ze szczytów list przebojów I do dziś jest jednym z największych hitów muzyki pop.


Jeszcze nie raz zagramy ją specjalnie dla was w radiu Złote Przeboje.

„I just called to say I love You” Stevie Wonder

Stevie Wonder od ponad 30 lat wyznaje miłość przez telefon. I choć dziś czasy się nieco zmieniły – telefoniczne wyznania zastąpiły smsy i komunikatory internetowe – to ten kawałek wciąż brzmi w naszych uszach. Oprócz tego, że znajdziecie go w filmie „The woman in red” to z pewnością usłyszycie go jeszcze nie raz w radiu Złote Przeboje.

„You are so beautiful” Joe Cockler

Czas na prawdziwego rockmana, który w swoim repertuarze ma także niezwykle delikatną i nastrojową balladę. Balladę, której także nie powinno zabraknąć na liście najbardziej romantycznych utworów w historii muzyki. Piosenka powstała w roku 1974, a ponad 30 lat później swoją wersję nagrała m.in. Grupa Westlife. Także pięknie brzmi, ale chyba najbardziej pamiętamy ją w wykonaniu Joe Cocker.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *