Rodzinna wycieczka, która zachwyci każdego? Postaw na Bałtów – miejsce pełne przygód! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Rodzinna wycieczka, która zachwyci każdego? Postaw na Bałtów – miejsce pełne przygód!

Rodzinna wycieczka, która zachwyci każdego? Postaw na Bałtów – miejsce pełne przygód!

Bałtowski Kompleks Turystyczny to najczęściej odwiedzana rodzinna atrakcja w województwie świętokrzyskim. Położona na obszarze ponad 100 ha, zróżnicowana pod względem tematyczności i zachwycająca otoczeniem zapewnia mnóstwo rozrywki dla dzieci oraz dorosłych. Tu przygoda zaczyna się już od przekroczenia bram do jurajskiego świata. A to dopiero początek rodzinnej zabawy i fantastycznej przygody!

Liczba atrakcji na terenie bałtowskiego parku rozrywki jest naprawdę imponująca i zagwarantuje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie! Spędzając tutaj czas na świeżym powietrzu oraz zwiedzając fascynujące ekspozycje zapewniamy – nie tylko najmłodszym – długie godziny dobrej zabawy.

JuraPark – edukacyjna przygoda w parku dinozaurów!

Naturalny krajobraz, dużo zieleni i blisko 100 modeli dinozaurów wykonanych w rzeczywistych rozmiarach są prawdziwą gratką dla fanów prehistorycznych stworzeń i nie tylko. U nas spotkanie z dinozaurami nie kończy się na ścieżce edukacyjnej, ponieważ w Prehistorycznym Oceanarium, dzięki technologii 3D zajrzymy w głębiny podwodnego świata sprzed milionów lat, a w muzeum jurajskim miłośnicy skamieniałości mogą podziwiać prawdziwe kości dinozaurów oraz zachwycające eksponaty pochodzące z różnych krańców świata.

Rodzinna wyprawa na Bałtowskie Safari!

Zwierzyniec Bałtowski to malowniczy park safari, który zamieszkuje kilkadziesiąt gatunków zwierząt z różnych kontynentów. Po ogromnym obszarze safari podróżujemy na pokładzie amerykańskiego schoolbusa w towarzystwie przewodnika, który opowiada ciekawostki z życia tutejszych mieszkańców. Przejazd wśród swobodnie przemieszczających się stad dzikich zwierząt to niezwykła okazja by podglądać z bliska życie czworonożnych (i nie tylko) mieszkańców.

Na terenie zwierzyńca spotkacie m.in. wielbłądy, lamy, strusie afrykańskie, bydło Zebu, bydło watussi, jak i te typowo rodzime – łaciata krowa domowa, jelenie, sarny czy imponujące stado żubrów, które są dumą Bałtowskiego Zwierzyńca.

Na tym nie koniec. W części zwierzyńca zwiedzanej pieszo zobaczyć można kolorowe ptaki: pawie, papugę Arę, różne gatunki kaczek, kur i gołębi ale także małe sympatyczne ssaki np. słynnego „Króla Juliana” – lemura czy zawsze czujne surykatki. Spacerując alejkami zwierzyńca, turyści mogą nakarmić zwierzątka, przygotowanym przez pracowników pokarmem. Dostępny jest on dla zwiedzających w wyznaczonych punktach zwierzyńca dolnego.

Park Zabaw – radość i uśmiech od ucha do ucha!

W Rodzinnym Parku Zabaw czekają karuzele, dmuchane zamki, pływające kaczuszki oraz basen kulkowy dla dzieci. To miejsce, gdzie twoje dzieci bezpiecznie i beztrosko spędzą długie godziny na zabawie z rówieśnikami. Osoby poszukujące nieco mocniejszych wrażeń skorzystać mogą z kolejki grawitacyjnej – rollercoastera lub statku pirackiego. Na terenie naszego parku rozrywki znajduje się także kino „Cinema 5D”, gdzie wszystkimi zmysłami przeniesiesz się w świat dinozaurów.

Bałtowski Kompleks Turystyczny – miejsce niekończących się atrakcji!

Jeśli tylko uda się Wam wyrwać dzieci z Parku Zabaw, to na wszystkich czekają kolejne atrakcje:

· Wioska Czarownic „Sabatówka”

· Słowiańskie Wzgórze

· Polska w Miniaturze – oryginalny park miniatur, który

· Skansen Pszczeli

· Żydowski Jar – urokliwy wąwóz lessowy, w którym znajdują się autentyczne tropy dinozaurów

· Fenix Arena – bumper cars / wrotkarnia

Bałtów – rodzinny wypoczynek na dłużej!

Spoglądając na listę dostępnych atrakcji, łatwo dość do wniosku, że można tutaj spędzić z rodziną nawet kilka pełnych zabawy dni. Właśnie dlatego na miejscu powstały przytulne domki wypoczynkowe oraz kuszące smakowitymi daniami restauracje. Co ciekawe – na terenie kompleksu w zeszłym roku powstał rzemieślniczy „Browar Bałtów”, któremu w tak krótkim czasie działalności przyznano kilka wyróżnień na piwnych festiwalach. Naszych turystów zapraszamy nie tylko do przyległej do browaru restauracji, ale również na zwiedzanie samego browaru.

Zostając w Bałtowie na dłużej, warto skorzystać także z dodatkowej oferty aktywności: wypożyczalni rowerów wraz z wyznaczonymi trasami, wypożyczalni aut off-roadowych (z instruktorem), spływów kajakowych, miejsc do wspinaczki i mnóstwa ścieżek spacerowych.

Wydarzenia – niezapomniane przeżycia na wyciągnięcie ręki!

Jeśli atrakcji nadal ci mało, zajrzyj na stronę Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i sprawdź kalendarz dodatkowych wydarzeń. Dzieje się u nas bardzo dużo: muzyczne festiwale, rajdy off-roadowe, zloty motocyklowe i caravaningowe, pikniki rodzinne i wydarzenia sportowe. Wybierz to, co najbardziej cię interesuje i przyjeżdżaj, aby spędzić wyjątkowe chwile.

Po zabawie – odpoczynek wśród zieleni!

Bałtowski Kompleks Turystyczny położony jest w niewielkiej wsi, która urzeka swoimi walorami krajobrazowymi. Dlatego latem, wiosną i jesienią warto zabrać najbliższych na

spacer i wspólnie odpocząć na łonie natury, która jak nikt inny dodaje energii. Śpiewające ptaki, zapach polnych kwiatów i niezwykła cisza skłaniają, aby zabrać kocyk, najpotrzebniejsze rzeczy i… wyruszyć na biwak z rodziną i przyjaciółmi. Latem swój biwak można rozłożyć na stoku narciarskim, polu biwakowym, bałtowskiej „okręglicy”. Poza tym warto wybrać się z wizytą do żubrów, a tam w specjalnie wydzielonej bezpiecznej strefie rozpocząć biwakowanie. Do dyspozycji gości przygotowano miejsce na ognisko. Szum drzew, oraz sąsiedztwo żubrów, sprawi, że dołączysz do królów puszczy! Gwarantujemy, że biwak w okolicznościach natury skradnie serce każdego mieszczucha.

W teren stępem!

Jeśli jesteś doświadczonym jeźdźcem i chcesz wybrać się w głąb bałtowskich, przyrodniczych terenów to wspaniale się składa. W stajni „Kraina Koni – Bałtów” istnieje możliwość wyjazdu z końmi w teren. To także doskonały pomysł, aby udać się na biwak, a tym samym poznać okolice, tej urokliwej doliny. Spokój i dzika przyroda, sprawi, że z pewnością zechcesz powrócić do Bałtowa.

Przyjedź raz, a będziesz chciał częściej!

Rodzinnie, bezpiecznie, atrakcyjnie, a także blisko natury – to zdecydowanie największe plusy przyjazdu do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Tutaj długie godziny upłyną na radosnej zabawie, a spędzone u nas chwile zapadną w pamięć na lata! Zaś po szaleństwach w parku rozrywki, wycieczka poza miasto sprawi, że czas na chwilę się zatrzyma i naładuje wasze biologiczne baterie przed powrotem do rzeczywistości.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzin całe rodziny! Bałtowski Kompleks Turystyczny, Bałtów 8a. Jeśli nie możesz doczekać się przyjazdu, już teraz wejdź na stronę www.juraparkbaltow.pl i poznaj wszystkie atrakcje.