"Skołowani" - komedia pozytywnie romantyczna. Zobacz zwiastun i plakat filmu z gwiazdorską obsadą!
Strona Główna > „Skołowani” – komedia pozytywnie romantyczna. Zobacz zwiastun i plakat filmu z gwiazdorską obsadą!

„Skołowani” – komedia pozytywnie romantyczna. Zobacz zwiastun i plakat filmu z gwiazdorską obsadą!

Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki w opowieści o miłości, która odmieni największego kłamcę – zwiastun filmu „Skołowani” już dostępny w sieci. W pozostałych rolach Marianna Zydek, Gabriela Muskała, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Materna. „Skołowani” to debiut reżyserski Jana Macierewicza. Film w kinach już od 14 kwietnia.

O filmie „Skołowani”

Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna ko-bieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wóz-ku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

Ta historia ma coś, co lubię w filmach, jest zabawna, ale momentami wzruszająca, opowiada o ważnych sprawach i dość głęboko wchodzi w bohaterów, nie tracąc komicznego spojrzenia na życie. Znalezienie się w skórze kogoś, kto myśli inaczej, kto łamie stereotyp, przyjęte myślenie i daje z siebie naprawdę dużo, to było bardzo fajne.

– mówi Agnieszka Grochowska o roli Julii.

Michał Czernecki gra rolę notorycznego kłamcy, który zrobi wszystko, by poderwać kolejną kobietę.

Lubię Maksa za jego poczucie humoru, za jego niedoskonałość i kruchość, maskowaną pozor-ną pewnością siebie. To bardzo wdzięczny do grania bohater. Lubię też to, że się nigdy nie poddaje, nawet jeśli w nie do końca słusznych sprawach…

W „Skołowanych” występują również Marianna Zydek, Gabriela Muskała, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Materna.

„Skołowani” – komedia pozytywnie romantyczna. Zobacz zwiastun i plakat filmu z gwiazdorską obsadą!

Patronat Fundacji Avalon

Patronat społeczny nad filmem objęła Fundacja Avalon, która działa na rzecz osób z niepełno-sprawnością i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.

Film „Skołowani” jest fabularną opowieścią, która przez pryzmat niepełnosprawności i poprzez charakterystyczne dla konwencji środki ma ambicję przekazać uniwersalne prawdy o ludzkich emocjach, uczuciach i charakterach. Wypadek i niepełnosprawność są bardzo indywidualnym doświadczeniem, a ludzie, którzy doświadczają niepełnosprawności, są grupą zróżnicowaną pod niemal każdym względem. Trzeba przyznać, że ekipa filmowa zadbała o szczegóły i postać Julii jest bardzo wiarygodna.

– mówi Helena Szczuka, kierownik działu komunikacji i promocji Fundacji Avalon.

„Skołowani” to debiut reżyserski Jana Macierewicza. Autorką scenariusza jest Agata K. Koschmieder, producentem filmu – ATM Grupa, a za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.

„Skołowani” na ekrany kin trafią 14 kwietnia 2023 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *