Spadek oglądalności „Nasz nowy dom”. Czy to koniec programu? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Spadek oglądalności „Nasz nowy dom”. Czy to koniec programu?

Spadek oglądalności „Nasz nowy dom”. Czy to koniec programu?

Oglądalność programu „Nasz nowy dom” spada w niepokojącym tempie. Zmiana prowadzącej wywołała wśród publiczności bojkot. Czy pojawią się kolejne sezony telewizyjnego show?

8 maja Katarzyna Dowbor poinformowała, że Edward Miszczak zwolnił ją z roli prowadzącej „Nasz nowy dom”. Dziennikarka przez dziesięć lat wraz z architektami, ekipami budowlanymi oraz ich szefami dawała nadzieję polskim rodzinom. Kobieta w tegorocznej edycji plebiscytu Telekamer „Tele Tygodnia” otrzymała główną nagrodę w kategorii „Najlepszy program”. Nic dziwnego, że zmiana w formacie wywołała niezadowolenie wśród widzów.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Elżbieta Romanowska jako nowa prowadząca

Funkcję gospodarza telewizyjnego show „Nasz nowy dom” przejęła Elżbieta Romanowska. Aktorka znana z takich serialów jak „Pierwsza miłość” oraz „Ranczo” musiała zmierzyć się z niemałą krytyką. Podczas jesiennej ramówki Polsatu podkreśliła, że zamierza się spełnić w nowej roli jak najlepiej. Ponadto zaznacza, że: „Nie mam zamiaru zastępować pani Kasi, bo tego nie da się zrobić – to ona przez 10 lat była twarzą tego programu. Będę się starać dać z  siebie inną jakość i kontynuować to, co już zostało stworzone”.

Zobacz także: Znamy reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2023. Tak śpiewa Maja Krzyżewska

Pierwsza wizyta na planie „Nasz nowy dom”

Elżbieta Romanowska zdradza, że pierwsza wizyta na planie wiązała się z ogromnym stresem. Jest to dla niej nowa sytuacja, ponieważ nie wspiera się scenariuszem. Prowadząca „Nasz nowy dom” podkreśla, jak ważne jest dla niej zapewnienie rodzinom odpowiedniego komfortu. Wzruszenie i emocje pojawiają się nie tylko za sprawą wielkiego finału. Jak na zmianę zareagowali widzowie?

Zobacz także: Sophia Loren miała poważny wypadek. Fani we łzach. Nowe doniesienia

Duży spadek oglądalności

W związku ze zmianami w formacie publiczność podzieliła się na dwa obozy. Część widzów postanowiła dać szansę nowej prowadzącej. Jednak zdecydowana większość podkreśla, że program bez Katarzyny Dowbor już nigdy nie będzie taki sam. Co mówią liczby? Według portalu „Wirtualnemedia.pl” oglądalność „Nasz nowy dom” spadła o 250 tys. Dla porównania 19. edycję z udziałem Katarzyny Dowbor śledziło niemal 937 tys.

Zobacz także: Nirvana powróci z utworami dokończonymi przy pomocy AI? Novoselic nie ma wątpliwości

Główną ideą programu jest pomoc dla tych najbardziej potrzebujących. Internauci przypominają zatem produkcji, że program powinien skupiać się przede wszystkim na losach rodzin, a nie na nowej prowadzącej. Ponadto zarzucają jej nieautentyczność oraz oschłość. Za nami już trzy odcinki z udziałem Elżbiety Romanowskiej. Jak poradzi sobie w następnych?

21. sezon „Nasz nowy dom” rozpoczął się 7 września 2023 roku. Program emitowany jest w każdy czwartek o godzinie 20:05 na antenie Polsatu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Edyta Bartosiewicz o utworze „OCNŚ”: „Sama zostałam w pewnym sensie wybudzona”