Tak Shakira zdobyła dyplom. Zajęło jej to tylko 4 tygodnie
Strona Główna > Tak Shakira zdobyła dyplom. Zajęło jej to tylko 4 tygodnie

Tak Shakira zdobyła dyplom. Zajęło jej to tylko 4 tygodnie

Shakira, znana na całym świecie artystka, postanowiła wykorzystać czas izolacji, jaki przyniosła pandemia COVID-19, na naukę. W kwietniu 2020 roku artystka ogłosiła, że zdobyła dyplom z filozofii na Uniwersytecie Pensylwanii. Okoliczności i tempo zaskoczyły wszystkich! Fani do dziś nie mogą w to uwierzyć.

Shakira kilka miesięcy temu zaskoczyła fanów informacją, że zdobyła dyplom z filozofii. Wykształcenie dla artystki od zawsze było ważne. Mimo swojego sukcesu jako piosenkarki i tancerki, artystka nigdy nie przestawała się uczyć. W przeszłości ukończyła studia na Uniwersytecie Barranquilla w Kolumbii i Uniwersytecie UCLA w Stanach Zjednoczonych.

Jednak miała ambicję na więcej. W kwietniu 2020 roku Shakira ogłosiła, że zdobyła kolejny dyplom. Tym razem, artystka ukończyła kurs filozofii na Uniwersytecie Pensylwanii, jednej z najbardziej renomowanych uczelni w Stanach Zjednoczonych. Shakira ukończyła kurs online, który trwał 4 tygodni, a tematem była filozofia starożytna.

Właśnie ukończyłem 4-tygodniowy kurs filozofii na University of Pennsylvania … dziękuję Platonowi i jego poprzednikom za całą „zabawę” przez ostatni miesiąc

– napisała artystka.

Shakira podpisała pierwszy kontrakt płytowy jako nastolatka

Mało kto wie, że jedna z największych latynoskich gwiazd w historii muzyki, podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy w wieku 13 lat! Zobaczcie, jak sobie wtedy radziła na scenie.

Artystka ma na swoim koncie między innymi trzy nagrody Grammy, trzynaście nagród Latin Grammy Awards i trzydzieści dziewięć nagród Billboard Latin Awards. Sprzedała ponad 60 milionów albumów na całym świecie. Swoją przygodę z muzyką zaczęła bardzo wcześnie, bo już w wieku 11 lat, a jako trzynastolatka miała podpisany kontrakt z wytwórnią fonograficzną Sony Music Colombia.

Międzynarodową popularność przyniosły jej przebojeWhenever, Whenever”, „Underneath Your Clothes”, „Waka Waka” czy „Hips Don’t Lie”.Shakira jest dzisiaj najlepiej zarabiającą kolumbijską artystką wszech czasów.

Polecamy również: