Tak wyglądaliby teraz autorzy szkolnych lektur. Poznajesz tych hipsterów? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Tak wyglądaliby teraz autorzy szkolnych lektur. Poznajesz tych hipsterów?

Tak wyglądaliby teraz autorzy szkolnych lektur. Poznajesz tych hipsterów?

Szkolna literatura jest zmorą niektórych uczniów. Inni wprost ją kochają, chwaląc przy tym niesamowity talent wieszczów. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądaliby autorzy lektur, gdyby żyli w obecnych czasach? AI wygenerowało niesamowite grafiki. Zobaczcie sami, jak prezentowaliby się współcześni pisarze.

Sztuczna inteligencja to niesamowite narzędzie. Nie potrzebuje ona słów, ponieważ jest w stanie czytać nam w myślach. Istnieją już programy, które odpowiadają na pytania, generują teksty, poprawiają zdjęcia a także… tworzą zupełnie nowe grafiki! Dzięki nim, możemy dziś podziwiać „aktualne” zdjęcia naszych wieszczów narodowych. Zobaczcie, których autorów szkolnych lektur przedstawiają te piękne fotografie.

Zobacz także: Bezpłatne leki dla seniorów. Lista leków 2023

Jak wpływa na świat sztuczna inteligencja?

Istnieje wiele spekulacji na temat sztucznej inteligencji. Niektórzy ludzie boją się, że światem zawładną kiedyś maszyny, a ludzkość stanie na progu zagłady. Tymczasem, nie ma się zupełnie czego obawiać. AI i SI mogą przynieść bowiem wiele korzyści takich jak: tańsze i bardziej zrównoważone formy energiilepsza opieka zdrowotna, bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny transport, a także wydajniejsza produkcja.

Sztuczna inteligencja ma bardzo dużo zastosowań w najróżniejszych dziedzinach. Wspomaga między innymi medycynę, przemysł, finanse, edukację i wiele innych.

Zobacz także: Dodatek na dojazdy do szkoły w 2023 r. Kto może się ubiegać?

Autorzy lektur w obiektywie AI

Z okazji rozpoczętego niedawno, nowego roku szkolnego, serwis Storytel sprawdził, jak wyglądaliby w 2023 roku nasi wieszcze narodowi. Efekty robią wrażenie! Oto najwięksi klasycy polskiej literatury, według AI.

Typowy marzyciel. Pewne rzeczy się nie zmieniają. Adam Mickiewicz nadal nosiłby białe, szerokie koszule z podwiniętymi rękawami. Jego szyję zdobiłyby naszyjniki i rzemyki. Jego ulubionym stylem byłby popularny dziś „boho”.

Maria Konopnicka kochałaby płaszcze i szerokie szale. Brałaby również udział w marszach i demonstracjach, jak przystało na prawdziwą feministkę.

Zobacz także: Muzyka z czasów II wojny światowej. Te piosenki nucimy do dziś

Bolesław Prus, Cyprian Kamil Norwid i Juliusz Słowacki mieliby klasę

Wrażenie robią także pozostali autorzy lektur. Dziś prezentowaliby się równie dobrze, jak kiedyś.

Cyprian Kamil Norwid z nieco pochmurną miną, zapiera dech w piersiach. Szczególną uwagę zwraca jego minimalistyczny sposób ubierania się. Dodaje mu on tajemniczości.

Elegancki i z klasą, w dobrze skrojonych garniturach i subtelnych okularach o cienkich oprawkach. To cały Bolesław Prus. Podobny do Michała Rusinka?

Zobacz także: Ciąża po nowotworze? Fundacja Rak’n’Roll uspokaja. „Płodność można zabezpieczyć”

Ten młokos o delikatnym wąsiku to nikt inny, jak Juliusz Słowacki. Zaczesane do tyłu włosy i skórzana kurtka dodają mu kilka lat. Uroczy?

Zobacz także: Jak wyglądał pierwszy odkurzacz? Hubert Cecil Booth stworzył go 122 lata temu!

Zobacz także: Kradzież Mony Lisy wstrząsnęła Francją. Obraz dwa lata leżał w ukryciu