To będzie ostatni film Lindy. "Wystarczy mnie już w tym kinie"
Jakiś czas temu Bogusław Linda udzielił wywiadu, w którym poinformował o przejściu na emeryturę. Aktor jest legendą polskiego kina i od 50 lat systematycznie pojawia się na ekranie. Jaki będzie jego ostatni i film i co zamierza robić po skończeniu kariery?
Bogusław Linda to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. W 1973 roku artysta po raz pierwszy wystąpił w telewizji, w 1975 ukończył krakowską szkołę teatralną, a rok później zadebiutował na wielkim ekranie. Od tego czasu artysta regularnie pojawiał się w różnych produkcjach i zagrał dziesiątki znakomitych ról filmowych oraz serialowych. Teraz postanowił odpocząć.
Rozwiąż quiz filmowy o popularnych cytatach. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…
Do najpopularniejszych filmów, w jakich zagrał Bogusław Linda, należą m.in. "Psy", "Quo Vadis", "Gorączka", "Kobieta samotna" czy "Człowiek z żelaza". Aktor miał okazję współpracować z Andrzejem Wajdą, Agnieszką Hollad czy też Władysławem Pasikowskim. Z tym ostatnim Linda zamierza nakręcić ostatni film w karierze, a następnie udać się na długo wyczekiwaną emeryturę.
Bogusław Linda wyrósł na tej współpracy
Władysław Pasikowski wyreżyserował m.in. "Psy" czy "Krolla", w których to na początku kariery Bogusław Linda mógł rozwinąć swoje aktorskie skrzydła. Dzięki powyższym produkcjom zyskał status "aktora twardziela".
Zobacz także: Małgorzata Ostrowska stawia sprawę jasno. Fani ciągle o tym marzą
Jakiś czas temu panowie poinformowali, że wspólnie współpracują nad ostatnim wielkim projektem Lindy. "Obaj zaprosiliśmy się do tej współpracy. Umówiliśmy się, że zrobimy film, który zostanie w naszej pamięci" powiedział Linda w rozmowie z Polską Agencją Prasową. O jaką produkcję chodzi?
Ostatni film z udziałem Bogusława Lindy pt. "Zamach na papieża" trafi do kin 3 października 2025 roku. Produkcja ma opowiadać zamachu na papieża Jana Pawła II, do którego doszło 13 maja 1981 roku. Jak dotąd nie znamy szczegółów filmu. Wiadomo jednak, że po jego premierze Bogusław Linda ma zakończyć karierę i "pojeździć po świecie".
Myślę, że zasłużyłem na emeryturę i że wystarczy mnie już w tym kinie. Chciałbym sobie trochę pożyć. Pojeździć po świecie, ponurkować, popływać, polatać, pojeździć konno, pobawić się – powiedział aktor w rozmowie z PAPem.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZłotePrzeboje.pl!