Trudne pytanie o The Beatles w "Milionerach". Uczestniczka przegrała z kretesem » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Trudne pytanie o The Beatles w „Milionerach”. Uczestniczka przegrała z kretesem

Trudne pytanie o The Beatles w „Milionerach”. Uczestniczka przegrała z kretesem

Już była u płota, już witała się z gąską. Uczestniczka 617. odcinka teleturnieju „Milionerzy” znakomicie radziła sobie z pytaniami Huberta Urbańskiego. Okazało się jednak, że jej wiedza muzyczna nie była wystarczająca. Poległa na pytaniu o kultowy zespół „The Beatles”. Zobaczcie o co zapytał ją prowadzący.

Uczestniczka teleturnieju „Milionerzy” szła jak burza. Odpowiedziała poprawnie na większość pytań Huberta Urbańskiego. Okazało się jednak, że przeszkodą w zdobyciu pół miliona złotych była jej wiedza z zakresu muzyki. Klaudia Rymut nie potrafiła odpowiedzieć poprawnie na pytanie na temat brytyjskiego zespołu „The Beatles”.

Zobacz także: Tego jeszcze nie było! Maryla Rodowicz śpiewa hit Lady Gagi. Jest haczyk

Kiedy wyemitowany zostanie nowy sezon „Milionerów”?

„Milionerzy” to kultowy teleturniej, oparty na brytyjskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire?”. W Polsce prowadzi go Hubert Urbański. W naszym kraju główna nagroda wynosi 1 milion złotych. Aby ją wygrać, uczestnik musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań.

Już niebawem – w poniedziałek, 4 września o godzinie 20:55 na TVN-ie odbędzie się emisja nowej serii teleturnieju „Milionerzy”. Na widzów czeka niesamowite widowisko, nowi uczestniczy, a także trudne i ciekawe pytania. Przygotujcie się na zaskakujące zwroty akcji.

Czy wiecie, że pierwszy odcinek „Milionerów” został wyemitowany w 1999 roku, jednak kwota nagrody nie uległa zmianie? To nadal okrągły milion złotych. Dziś suma ta warta jest jednak znacznie mniej – to około 450 tysięcy złotych.

Zobacz także: Dawid Podsiadło w godzinę wyprzedał stadiony. Są dodatkowe koncerty! Rusza sprzedaż

„Milionerzy”. Poległa na pytaniu o album The Beatles

Emisja odcinka 617. miała miejsce 23 marca 2023 roku. Uczestniczką programu była wówczas Klaudia Rymut z okolic Rzeszowa. Kobieta ukończyła Uniwersytet Jagielloński i jest analityczką do spraw ryzyka produktu. Miała wielkie marzenie o kupnie własnego mieszkania w Krakowie. Chciała na ten cel przeznaczyć wygrany milion złotych.

Klaudia kontynuowała program od ósmego pytania – za 75 tysięcy złotych. Poprawne odpowiedzi nie stanowiły dla niej większego kłopotu – aż do jedenastego pytania, z dziedziny muzyki. Trudność sprawiło jej wówczas zagadnienie za pół miliona, które dotyczyło Białego Albumu grupy „The Beatles”. Brzmiało ono „Kto gra solo na gitarze elektrycznej w utworze „While My Guitar Gently Weeps” na płycie „The Beatles” zwanej Białym Albumem?”. Wiecie jaka jest poprawna odpowiedź na to pytanie?

Zobacz także: Bliscy Celine Dion modlą się o cud. „Jej stan nie ulega poprawie”

Jaka była poprawna odpowiedź na pytanie?

Kobieta nie miała wystarczającej wiedzy w tym temacie i zdecydowała się na pytanie do publiczności. Okazało się jednak, że widownia nie była zbyt pomocna. Głosy rozłożyły się niejednomyślnie, na odpowiedziach:

  • A – Jimi Henrix – 13%
  • B – Eric Clapton – 31%
  • C – George Harrison – 39%
  • D – Jimmy Page – 17%

Mogło być to dość mylące i wprowadzić kobietę w błąd. Tak też się stało. Klaudia poszła za głosem publiczności i zaznaczyła odpowiedź mającą najwięcej punktów procentowych – postawiła na George’a Harrisona. Zakończyła swoją grę z gwarantowaną kwotą 40 tysięcy złotych, nie wykorzystując ostatniego koła ratunkowego – 50:50.

Niestety nie! Eric Clapton, zagrał incognito na płycie wtedy nie wymieniono jego nazwiska – odpowiedział Hubert Urbański.

Zobacz także: Wielki powrót Meg Ryan. Zobaczcie trailer „What Happens Later”