U Céline Dion zdiagnozowano rzadką chorobę. Z powodu cierpienia artystka jest zmuszona odwołać koncerty » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > U Céline Dion zdiagnozowano rzadką chorobę. Z powodu cierpienia artystka jest zmuszona odwołać koncerty

U Céline Dion zdiagnozowano rzadką chorobę. Z powodu cierpienia artystka jest zmuszona odwołać koncerty

W czwartek kanadyjska piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami poruszającą wiadomością. Z zamieszczonego na Instagramie nagrania dowiadujemy się, że cierpi na zespół sztywnego człowieka.

Nie od dziś wiadomo, że Céline Dion boryka się z poważnymi problemami ze zdrowiem, które już wcześniej były powodem odwoływania przez nią koncertów. Ostatnio artystka zdecydowała się jednak na odważny krok, dzieląc się ze światem szczegółami swojej choroby. Okazuje się, że zdiagnozowano u niej rzadkie zaburzenie o podłożu neurologicznym – zespół Moerscha-Woltmanna, zwany powszechnie zespołem sztywnego człowieka.

„Wszyscy nadal uczymy się o tym rzadkim schorzeniu. Teraz wiem, że to ono powoduje moje skurcze mięśniowe. Niestety, choroba wpływa na każdy aspekt mojego życia, powoduje problemy z chodzeniem i nie pozwala mi na śpiewanie”

– wyjaśnia artystka ze łzami w oczach.

Z powodu bólu Dion jest zmuszona odwołać część koncertów z europejskiej trasy, która miała rozpocząć się w lutym 2023 roku. Polscy fani mają jednak szczęście – powinni zobaczyć piosenkarkę 8 marca 2024 roku w Łodzi oraz 10 marca 2024 roku w Krakowie, jeśli tylko pozwoli na to jej zdrowie.

Jednocześnie kanadyjka podkreśla, że jest pod opieką świetnych lekarzy, którzy pomagają jej w przezwyciężeniu choroby. W ciężkich chwilach może liczyć również na wsparcie swoich bliskich.

„Kocham Was i mam nadzieję, że niedługo znów będę mogła Was zobaczyć”

– dodaje przejęta piosenkarka.

Zespół sztywnego człowieka to rzadkie zaburzenie neurologiczne, które objawia się sztywnieniem w obrębie mięśni i epizodami skurczy mięśniowych. Brak jego leczenia prowadzić może do niepełnosprawności. W terapii niezwykle ważna jest wieloaspektowa rehabilitacja ruchowa, która pozwala na przezwyciężenie bólu.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *