Nie zapominaj o wodzie!
Woda jest składnikiem wszystkich komórek i niezbędnym elementem, aby w naszym ciele zachodziły konieczne procesy fizjologiczne. Co więc dzieje się z nami, kiedy tej wody w organizmie jest zbyt mało? Stan taki nazywamy odwodnieniem i niesie on za sobą wiele zagrożeń.
Jak objawia się odwodnienie organizmu? W jego pierwszym etapie pojawiają się – uczucie pragnienia, zmęczenie oraz bóle głowy. Z czasem występuje osłabienie wywołujące senność, można zaobserwować drgawki, a także wahania pulsu. W skrajnych przypadkach dochodzi do problemów z oddychaniem! Tak wyglądają najczęstsze objawy odwodnienia, a jakie mogą być jego skutki? Bardzo groźne, bowiem odwodnienie zaburza prawidłowe funkcjonowania organizmu, wyczerpuje go i stwarza ryzyko wystąpienia udaru słonecznego, prowadzi do zaburzenia pracy serca oraz spadku ciśnienia tętniczego, co może wywołać wstrząs krwotoczny. Mniej oczywistym skutkiem odwodnienia jest gorsza praca naszego mózgu – pojawiają się problemy z pamięcią i koordynacją, co z kolei naraża nas na niebezpieczne sytuacje. Oczywiście długotrwałe pozbawienie organizmu wody w ostateczności doprowadzi do śmierci.
Człowiek codziennie traci w sposób naturalny około 2,5 litra wody, która jest potrzeba organizmowi do normalnego funkcjonowania. Jeśli regularnie uzupełniamy jej ilość, odwodnienia nie musimy się obawiać. Warto jednak pamiętać, że do przyspieszonego odwodnienia mogą przyczynić się takie czynniki, jak aktywność fizyczna, spożywanie kofeiny, soli czy alkoholu. Większą uwagę na monitorowanie swojego organizmu pod kątem odwodnienia muszą zwracać osoby zmagające się z chorobami nerek, przeziębieniem lub grypą, cukrzycą, a także otyłością. Sytuacją, w której w sposób szczególny powinniśmy być czujni na potencjalne odwodnienie jest pojawienie się problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak biegunka.
I wreszcie, szczególna ostrożność jest wskazania podczas upałów, kiedy intensywnie się pocimy. Dlatego latem, gdy wychodzimy z domu, najbezpieczniej zawsze mieć przy sobie wodę – najlepiej mineralną, na przykład MUSZYNIANKĘ, która nie tylko zadba o prawidłowe nawodnienie, ale również dostarczy wielu wartościowych pierwiastków niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu.

Ubrani w wodę
Pierwszym i najbardziej naturalnym „ubraniem” człowieka jest jego skóra, która w ogromnej części składa się z wody, dlatego dbanie o jej właściwy wygląd oraz zdrowie, to także pamiętanie o prawidłowym nawilżeniu. Jeśli nie chcemy, aby skóra była sucha i podrażniona, sięgnijmy po naturalne techniki, dzięki którym nasza cera stanie się gładka, świetlista oraz sprężysta.
Po pierwsze, pamiętajmy, że nie bez przyczyny woda uważana jest za źródło życia – dlatego też stanowi niezbędny składnik wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Chcąc jednak kompleksowo zadbać o dobrostan naszej cery, nie możemy ograniczać się jedynie do używania kosmetyków z drogeryjnych półek. O skórę warto dbać od zewnątrz, jak i od wewnątrz.
Kluczowe dla kondycji skóry jest prawidłowe nawadnianie organizmu. Warto pomyśleć w tym momencie o wodzie bogatej w magnez, jak MUSZYNIANKA. Ten składnik wspomaga bowiem prawidłowe działanie układu immunologicznego, pełniącego istotną rolę w chorobach skóry. Woda ta zawiera również łagodzący niektóre stany zapalne wapń, pomocny w leczeniu alergii potas oraz dobroczynne wodorowęglany i żelazo.
Zanim sięgniemy po kosmetyki, które pomogą nam zadbać o zdrową i piękną skórę, możemy wypróbować świeże owoce i warzywa! Największą sławą cieszy się – tak chętnie wykorzystywany w tworzeniu maseczek i okładów – ogórek, który niweluje opuchliznę i odświeża naszą cerę. Co więcej – jego pH jest bardzo zbliżone do ludzkiej skóry, dzięki czemu sok wyciśnięty ze świeżego ogórka może służyć jako orzeźwiający tonik. Zdrowotne właściwości w kontekście ludzkiej skóry ma także marchewka – witaminowa bomba gwarantująca promienną skórę i jej wolniejsze starzenie dzięki wielu antyoksydantom. Możemy zmieszać startą marchew z łyżką miodu i oliwy z oliwek, a powstałą w ten sposób maskę nałożyć na twarz i zmyć wodą po 20 minutach. Dodatkowo pamiętajmy, że świeże warzywa powinny gościć także na naszych talerzach – szczególnie te, które zawierają witaminę E, zwaną „witaminą młodości” i mającą ogromne zasługi w odbudowie i regeneracji skóry. Znajdziemy ją w szpinaku, kapuście, awokado i moreli.
Warto jednak mieć zawsze na uwadze fakt, że naturalne sposoby dbania o skórę, jej odpowiednie nawadnianie oraz stosowanie zabiegów i kosmetyków, to nie wszystko. Z problemami skórnymi nie zawsze można poradzić sobie samodzielnie. W przypadku zaobserwowania niepokojących symptomów i zmian skóry, wskazana jest wizyta u dermatologa.

Myśl o wodzie!
Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że woda nie wywiera żadnego wpływu na nasz nastrój i stan psychiczny, a jedynie na nasze ciało. A przecież mózg, w którym zachodzą procesy psychiczne, też jest częścią ciała! To oczywiste więc, że funkcje poznawcze naszego organizmu będą też zależne od utrzymywania odpowiedniego
poziomu wody. To – między innymi – dzięki prawidłowemu nawadnianiu zachowujemy sprawność umysłu i dobre samopoczucie.
Mózg człowieka składa się blisko w 80% z wody i odwodnienie organizmu, w znacznym stopniu, zaburza jego pracę poprzez stopniowe ograniczanie dopływu krwi oraz tlenu. Wtedy to spadająca sprawność komunikacji komórek mózgowych między sobą skutkuje brakiem koncentracji czy szwankowaniem pamięci. Myślimy wtedy wolniej, o wiele trudniej nam połączyć fakty i reagować na to, co dzieje się wokół nas. Takie zaburzenia w działaniu naszego mózgu zepsują nam też nastrój, wywołają silne zmęczenie i mogą narazić nas na sytuacje stresowe oraz niebezpieczeństwo.
Warto więc zawsze myśleć i pamiętać o wodzie. Woda mineralna nie tylko pozwoli zadbać o nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie mózgu, ale – podana z ulubionymi owocami – poprawi nam nastrój i pomoże odzyskać witalność! Szczególnie dobrze nadają się do tego naturalne wody mineralne zawierające wiele wartościowych pierwiastków, jak na przykład MUSZYNIANKA, która pomaga szybko wrócić do siebie poprzez nawodnienie oraz uzupełnienie stanu elektrolitów.

Każda woda zdrowia doda?
Już samo zapobieganie odwodnieniu jest niezwykle ważne, więc każda woda może spełnić taką funkcję. Warto jednakże łączyć pożyteczne z… jeszcze bardziej pożytecznym i sięgać po wysokozmineralizowane wody, które oprócz niezbędnego nawodnienia dostarczą naszemu organizmowi wielu potrzebnych składników w liczne minerały i pierwiastki. Taką wodą jest MUSZYNIANKA, która zawiera aż 1954,36 mg/l rozpuszczalnych składników mineralnych. Pamiętajmy o niej szczególne podczas upalnych, letnich dni. Na zdrowie!
Artykuł sponsorowany
Dodaj komentarz