"Zblendujmy gusty". Podsiadło i Spotify mają dla fanów coś specjalnego
Strona Główna > „Zblendujmy gusty”. Podsiadło i Spotify mają dla fanów coś specjalnego

„Zblendujmy gusty”. Podsiadło i Spotify mają dla fanów coś specjalnego

Dawid Podsiadło podzielił się z fanami informacją dotyczącą swojej kolejnej współpracy ze Spotify. Dzięki opcji „blend” na platformie będziemy mogli sprawdzić, na ile nasz gust muzyczny pokrywa się z gustem artysty. Do tego zostanie wygenerowana wspólna playlista, zawierająca ulubione piosenki zarówno nasze, jak i Podsiadły.

Często porównujemy siebie do innych, także w kwestii gustu muzycznego. Kiedy okazuje się, że dzielimy ze sobą pewne zainteresowania, powstaje ciekawy temat do rozmowy i możliwość nawiązania więzi.
Możemy też poczuć się bliżej swoich ulubionych aktorów, muzyków czy sportowców, jeżeli mamy z nimi podobne preferencje co do filmów, książek czy utworów. Teraz fani będą mogli porównać swój gust muzyczny oraz stworzyć wspólną playlistę z Dawidem Podsiadłą.

Zobacz także: Powstanie musical “Krzyżacy”? Sanah w roli Danusi to hit! 

Podsiadło pierwszym polskim artystą współpracującym ze Spotify przy opcji „blend”

Właśnie po to, by umacniać relacje, także między artystami i ich fanami, popularna platforma do streamingu muzyki Spotify wprowadziła jakiś czas temu opcję „blend”. Pozwala ona sprawdzić, w ilu procentach nasz gust muzyczny pokrywa się z gustem innych osób. Będziemy mogli też sprawdzić, ile i które utwory oraz zespoły znajdują się u obu stron wśród ulubionych.

Co więcej, na podstawie tego, czego oboje słuchamy, Spotify stworzy i będzie codziennie aktualizować wspólną playlistę z ulubionymi piosenkami. Do jednej takiej składanki może dołączyć maksymalnie 10 użytkowników.

Opcję „blend” wypróbowano najpierw z piłkarzami i piłkarkami klubu FC Barcelona, w tym z Robertem Lewandowskim. Nie była ona jednak dotychczas dostępna w przypadku polskiej sceny muzycznej. Teraz to się zmieniło. Pierwszym polskim artystą, z którym Spotify nawiązało współpracę przy funkcji „blend”, został Dawid Podsiadło.

Muzyk podzielił się ze swoimi fanami tą informacją w środę. W nagraniu zamieszczonym na instagramowym stories powiedział ze znanym sobie wdziękiem, że stworzył z tej okazji playlistę, w której zawarł „swoje ulubione utwory. A przynajmniej część z nich, bo i tak pewnie kilku zapomniał”. Swój gust z wokalistą możemy „zblendować” tutaj.

Zobacz także: Quiz: Hity Dawida Podsiadły. Jak dobrze je znasz?

Rekordowy Podsiadło na Spotify

W tym roku wypada 10-lecie profesjonalnej działalności artystycznej Podsiadły. W tym czasie stał on się prawdopodobnie najpopularniejszym artystą w Polsce. Może świadczyć o tym nie tylko liczba sprzedanych płyt, wyprzedanych biletów i zdobytych nagród. Pobił on również kilka rekordów na Spotify.

Kiedy platforma zadebiutowała w Polsce w 2013 roku, Dawid jako pierwszy rodzimy artysta dobił do 500 tys. odtworzeń miesięcznie. Z kolei rok temu był pierwszym (po Fryderyku Chopinie) Polakiem z ponad 3 mln słuchaczy miesięcznie.

Między 21 a 23 października 2022 roku Podsiadło ze swoim albumem „Lata Dwudzieste” znalazł się na 4. miejscu Top Album Global Debut Chart, czyli globalnego zestawienia najchętniej słuchanych premier płytowych.