Powstanie musical “Krzyżacy”? Sanah w roli Danusi to hit! 
Strona Główna > Powstanie musical “Krzyżacy”? Sanah w roli Danusi to hit! 

Powstanie musical “Krzyżacy”? Sanah w roli Danusi to hit! 

Sanah w roli Danusi, Dawid Podsiadło jako Zbyszko z Bogdańca. Jak mogłaby wyglądać musicalowa wersja “Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza? Teraz możemy się o tym przekonać.

Nikomu nie trzeba przedstawiać powieści “Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Jest to przede wszystkim lektura znana ze szkoły. Jednak ekranizacja Aleksandra Forda wciąż nieprzerwanie gości na ekranach milionów Polaków.

Ten klasyczny film miał jednak premierę w 1960 roku, czyli już 63 lata temu! Czy to pora na nową interpretację? To byłby hit! Oto, jaką obsadę zaproponowała sztuczna inteligencja.

Zobacz także: Wielkie zaskoczenie na koncercie Guns N’ Roses. Zagrali to pierwszy raz od 35 lat

Sanah zaśpiewa w “Krzyżakach”?

Jak wyglądałaby interpretacja powieści, gdyby stworzono z niej musical? Jak wyglądałaby Sanah w roli Danusi? Postanowił przekonać się o tym instagramowy profil Sztuczna Polska.

Zobacz także: Roxie Węgiel planuje ślub. Ma już wybraną suknię!

Autorzy wygenerowali za pomocą sztucznej inteligencji grafiki promujące rzekomą musicalową wersję “Krzyżaków”. Wśród nich możemy ujrzeć Sanah dumnie prezentującą się jako nowe wcielenie Danusi Jurandówny. To nie koniec gwiazdorskiej obsady.

Dawid Podsiadło jako Zbyszko

Autorzy “obsadzili” nie tylko Sanah, ale pokusili się też o nowe wcielenie Zbyszka z Bogdańca. Na grafikach możemy zobaczyć, że w tę rolę wcieliłby się Dawid Podsiadło. Na zdjęciu “promującym” nową ekranizację piosenkarz dumnie prezentuje się z orłem.

W roli Władysława Jagiełły przedstawiono Lecha Wałęsę, który na głowie dzierży królewską koronę. Właściciele profilu instagramowego humorystycznie podeszli również do roli samych członków zakonu krzyżackiego, których to miałaby zagrać… klasa VII B. Niestety nie podzielono się informacją o szkole, której uczniowie mieliby podjąć się takiego wyzwania.

Zobacz także: Tak wyglądała mała Cleo. „Dzięki temu dziecku nadal tworzę”

Widzowie reagują

W komentarzach pod postem widać wiele pozytywnych reakcji. Patrząc na nie, na pewno “Krzyżacy” w wydaniu musicalowym byliby prawdziwym hitem. Oto niektóre z nich:

Potrzebuję to obejrzeć! Pragnę, pożądam!

Chcę to obejrzeć.

To jest złoto, nie mogę przestać się śmiać.

W komentarzach użytkownicy podrzucali swoje pomysły, co do dalszej obsady. Vito Bambino jako Wołodyjowski, Margaret jako Jagienka, Bogusław Linda jako Jurand ze Spychowa, czy Grzegorz Krychowiak jako Ulrich von Jungingen ubrany w modny płaszcz.

Czy takie obsadzenie ról gwarantuje sukces? Kto według Was powinien jeszcze trafić do obsady musicalu “Krzyżacy”?

Zobacz także: Bruce Willis w ciężkim stanie. Rodzina przekazała najnowsze wieści