Zespół Queen może pochwalić się kolejnym rekordem! Brian May i Roger Taylor dziękują fanom [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Queen może pochwalić się kolejnym rekordem! Brian May i Roger Taylor dziękują fanom [WIDEO]

Zespół Queen może pochwalić się kolejnym rekordem! Brian May i Roger Taylor dziękują fanom [WIDEO]

Grupa Queen ma już na swoim koncie wiele wyróżnień. Teraz mogą do nich dodać kolejne.

Brytyjska legenda rocka, Queen, po raz kolejny przechodzi do historii – tym razem za sprawą sukcesu w zestawieniu Official Charts w Wielkiej Brytanii. Kompilacja „Greatest Hits” przekroczyła 7 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Oryginalnie składanka ukazała się w 1981 roku i jest najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów w UK. Na wydawnictwo trafiły takie klasyki jak „We Will Rock You”, „Don’t Stop Me Now” czy „Bohemian Rhapsody”. Wynik 7 milionów egzemplarzy to połączenie sprzedaży fizycznej, oficjalnych pobrań oraz streamów.

Roger Taylor i Brian May nagrali wiadomość dla swoich fanów. Zobaczcie!

Płyta „QUEEN Greatest Hits” po raz pierwszy ukazała się w 1981 roku i jest brytyjskim bestsellerem wszech czasów z 6,8 milionami sprzedanych egzemplarzy w UK i 25 milionami na całym świecie. Na album trafiły przeboje z lat 1974-1980, w tym rockowe standardy, jak „Bohemian Rhapsody” i „We Are The Champions”, który naukowcy w 2011 roku uznali za najbardziej chwytliwą piosenkę w historii. W zestawie nie zabrakło porywającego tłumy „We Will Rock You”, ironicznego „Fat Bottomed Girls” czy zainspirowanego disco lat 70. „Another One Bites the Dust”, a także nawiązującego do rockowych szlagierów z szaf grających „Crazy Little Thing Called Love” i nasyconego gospelowymi inspiracjami „Somebody To Love”.

Polecamy również: