Zaśpiewał polski hit lat 70. "Urodzony bluesowiec" zachwyca!
W ostatnim odcinku „Szansy na sukces” uczestnicy mierzyli się z przebojami grupy Breakout. Choć poziom rywalizacji był wysoki, zwycięzca mógł być tylko jeden. Teraz powalczy o występ na festiwalu w Opolu.
Trwa 38. edycja programu „Szansa na sukces”. Talent show, którego pomysłodawczynią była Elżbieta Skrętkowska, gości na antenie Telewizji Polskiej już od ponad dwudziestu lat i stale daje możliwość zaistnienia na wielkiej scenie kolejnym uzdolnionym wokalistom. W ostatnim odcinku ramówkowego hitu TVP2 uczestnicy próbowali swoich sił w piosenkach z repertuaru zespołu Breakout. Konkurencja była duża, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.
Rozwiąż quiz o złotych polskich przebojach lat 70. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem...
Quiz: Quiz. Złote polskie hity lat 70. Muzyczny ekspert musi mieć 17/20!
„Szansa na sukces. Opole 2025”. Zaśpiewali piosenki Breakoutu
Ostatni odcinek „Szansy na sukces” był prawdziwą gratką dla miłośników twórczości zespołu Breakout. Popularną szczególnie w latach 70. grupę powołano do życia w Rzeszowie w 1968 roku. Jej skład tworzyli Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Janusz Zieliński, Krzysztof Dłutowski oraz Józef Hajdasz.
Za największe przeboje w całym jej repertuarze uchodzą piosenki „Poszłabym za tobą”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Gdybyś kochał, hej” oraz „Modlitwa”. Ostatni z utworów wybrzmiał na scenie za sprawą Andrzeja Pisarzewskiego. To właśnie on został zwycięzcą tej odsłony talent show.
Występ w „Szansie na sukces” nie był dla mężczyzny pierwszym tego typu doświadczeniem. Widzowie telewizyjnej Dwójki mogą pamiętać Andrzeja Pisarzewskiego z programu „The Voice Senior”, do którego zgłosił się, by uczcić pamięć swojego zmarłego przyjaciela.
Poza śpiewem 70-latek zajmuje się także grą na gitarze i na co dzień występuje w składzie kilku działających w jego mieście zespołów: Maj-Trio Akustycznie, Bluestones – Nieformalna Grupa Muzyczna oraz McGyver Band.
Redakcja poleca:Porównywali ją do Whitney Houston. To dziś światowa gwiazda
To on zdobył serca jurorów. Teraz ma szansę zaśpiewać w Opolu
Poziom rywalizacji w ostatnim odcinku „Szansy na sukces” był bardzo wyrównany, dlatego jurorom nie było łatwo zadecydować, kto wygra program. Po obejrzeniu wszystkich występów podjęto jednak decyzję, że najlepiej spośród wszystkich uczestników talent show na scenie wypadł właśnie Andrzej Pisarzewski.
Pod wrażeniem jego umiejętności wokalnych byli nie tylko członkowie grupy, ale widzowie TVP. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy z gratulacjami, skierowanymi do zwycięzcy:
Byłam pewna, że pan wygra.Śpiewał pan znakomicie.Piękne wykonanie, wzruszyłam się do łez, dziękuję.Śpiewał pan pięknie, ten głos, ta interpretacja utworu, urodzony bluesowiec.Wspaniale zaśpiewał, miałam ciary.Gratulacje! Piękne wykonanie, z pełnym zaangażowaniem i wyczuciem sensu utworu – chwalili mężczyznę internauci.
Dzięki wygraniu niedzielnego odcinka „Szansy na sukces” Andrzej Pisarzewski będzie mógł powalczyć o występ na jednej z najsłynniejszych estrad w kraju. Spośród zwycięzców poszczególnych odsłon talent show zostanie bowiem wyłoniona osoba, która w nagrodę otrzyma zaproszenie na najbliższy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.
Czy to właśnie 70-latek weźmie udział w Koncercie Debiutów? Wszystko stanie się jasne już za kilka tygodni.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZłotePrzeboje.pl!