Doda pomaga powodzianom. Psycholożka: "Folwarczny stosunek"
Znana psycholożka Ewa Woydyłło była gościnią podcastu WojewódzkiKędzierski. Podczas rozmów padł temat Dody, która pomaga powodzianom. Ekspertka powiedziała co myśli o jej zachowaniu.
Mieszkańcy południowej Polski nadal walczą ze skutkami powodzi. Ulewne deszcze, które na teren naszego kraju sprowadził niż genueński wciąż zbierają żniwo. W pomoc poszkodowanym zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych oraz gwiazd, w tym także Doda, która postanowiła przyjechać na miejsce zdarzenia. "Pomagamy w domostwach sprzątać i ogarniać" - relacjonowała kilka dni temu w mediach społecznościowych.
Rozwiąż quiz muzyczny. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…
Niektórzy podejrzliwi internauci zaczęli doszukiwać się ukrytych intencji w zachowaniu artystki. Doda padała ofiarą niepochlebnych komentarzy, a głos w tej sprawie postanowiła zabrać Ewa Woydyłło, znana psycholożka. W podcaście "WojewódzkiKędzierski" opowiedziała, co sądzi o całej sytuacji. Nie kryła oburzenia.
Doda pod lupą Ewy Woydyłło
Podczas rozmów debatowano m.in. o nieciekawej sytuacji powodziowej w naszym kraju. W pewnym momencie temat rozmów zszedł na pomoc, jaką powodzianom niosą gwiazdy. "Czy mamy się wzruszyć jej empatią, czy mieć podejrzenia, że to próba zbicia kapitału w mediach społecznościowych?" - zagadnęli prowadzący, dodając, że wiele osób postrzega zachowanie wokalistki jako "manipulacyjne".
Zobacz także: Zbieractwo to choroba, która niszczy życie. „Stoi za nią duże cierpienie”
Polacy często nie lubią innych ludzi. Mamy ten folwarczny stosunek do ludzi, że każdy może zabrać coś mojego. Wynika to zawsze z nieszczęścia. My się wyspecjalizowaliśmy w byciu nieszczęśliwym - stwierdziła Ewa Woydyłło.
Psycholożka nie ma wątpliwości co do zachowania gwiazd. Jej zdaniem zarówno Doda, jak i inni zaangażowani w pomoc celebryci robią dobrą robotę. Fakt, że nagłaśniają niesioną przez siebie pomoc, może posłużyć jako przykład dla ich odbiorców, którzy zainspirowani zachowaniem idoli, sami mogą włączyć się w akcje charytatywne.
Jakie to cudne! Ludzie, których ja znam, lubię ze sceny, z ekranu, wiem, kto to jest - i on ma pieniądze - to daje. Ależ to fantastyczne! To ja też! (...) Można to robić głośno, ale można to robić cicho. Jeśli robisz to głośno, to wspaniale, bo sprawiasz, że ktoś może chcieć tak jak ty, możesz być dla niego wzorem - tłumaczyła.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!