Duety lat 80., na których się wychowaliśmy » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Duety lat 80., na których się wychowaliśmy

Duety lat 80., na których się wychowaliśmy

Lata 80. to czasy niezapomnianych duetów, których przeboje do dzisiaj często usłyszeć można w radiu. Oto 7 duetów lat 80. naszego dzieciństwa.

Wham!

Ten zespół znają chyba wszyscy. Brytyjski duet, w którego skład wchodzili George Michael i Andrew Ridgeley. Mimo że grali oni razem zaledwie 5 lat, udało im się sprzedać ponad 28 milionów płyt. Ich największe przeboje to „Last Christmas”, „Wake Me Up Before You Go-Go” czy „The Edge of Heaven”.

Pet Shop Boys

Czyli wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe. Stworzyli razem takie przeboje, jak „Always on My Mind”, „West End Girls” czy „It’s a Sin”. Jeśli chodzi o sprzedaż płyt to podobnie jak Wham! mogą poszczycić się całkiem imponującą ilością. Na całym świecie kupiono 100 milionów krążków.

Roxette

Duet ze Szwecji, który odniósł prawdziwy międzynarodowy sukces. Roxette tworzyli wokalistka Marie Fredriksson i gitarzysta Per Gessle. Swoje siły połączyli w 1986 roku i szybko stali się rozpoznawalni poza granicami kraju. W Stanach Zjednoczonych cztery razy ich kawałki zajęły pierwsze miejsce. Były to słynne: „The Look”, „It Must Have Been Love”, „Listen to Your Heart” i „Joyride”.

Eurythmics

Mimo że związek romantyczny Annie Lennox i Davida Stewarta nie przetrwał, udało im się utrzymać zespół i dalej razem tworzyć niezwykłe piosenki. Ich największy przebój, czyli „Sweet Dreams (Are Made of This)” z 1983 roku, zajął 1. miejsce w Stanach Zjednoczonych i 2. w Wielkiej Brytanii, przynosząc im tym samym światową rozpoznawalność.

Erasure

Ten brytyjski zespół został stworzony przez Vince’a Clarke’a, byłego muzyka i współzałożyciela Depeche Mode. Razem z nim do duetu należy Andy Bell. Sprzedali oni 25 milionów płyt, a wiele ich hitów i albumów dotarło na pierwsze miejsce list przebojów. Najbardziej znane kawałki Erasure to „A Little Respect”, „Chains of Love” i „Always”.

The Proclaimers

Bliźniacy Craig i Charlie Reid założyli The Proclaimers w 1983 roku, a ich pierwsza wydana piosenka nosi tytuł „Letter from America”. Jednak to nie ona przyniosła im największy sukces. To dzięki kawałkowi „I’m Gonna Be (500 Miles) z 1988 szkocki duet stał się naprawdę popularny.

Modern Talking

Kolejny duet, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Modern Talking to niemiecki zespól składający się z wokalisty Thomasa Andersa i autora tekstów Dietera Bohlena. Założony w 1983 roku odniósł ogromny międzynarodowy sukces. Ich najbardziej znane kawałki, do dziś pojawiające się na imprezach to: „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady”, „Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *