Włącz radio

Ewa Błaszczyk ogłosiła sukces! "Budujące, jasne, pozytywne"

2 min. czytania
15.09.2024 08:00
Zareaguj Reakcja

Ewa Błaszczyk jest znana nie tylko ze swoich występów aktorskich, ale również – działalności społecznej. Niedawno obwieściła sukces na tym drugim polu. Co się stało?

|
fot. Ewa Błaszczyk zabrała głos o swojej córce ( CC BY 3.0, Cezary Piwowarski)

Ewa Błaszczyk jest współprowadzącą – z księdzem Wojciechem Drozdowiczem – fundacji "Akogo?". Wspólnie z duchownym działają na rzecz osób, które doznały ciężkich urazów neurologicznych i w związku z tym wymagają rehabilitacji. W ramach swojej działalności doprowadzili m.in. do wybudowania Kliniki Neurorehabilitacyjnej "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Rozwiąż quiz o kultowych cytatach z filmów. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…

Ewa Błaszczyk wyjawiła, jak się czuje jej córka

Niedawno Ewa Błaszczyk obwieściła kolejny sukces personelu swojej kliniki. Aktorka i działaczka społeczna wyjawiła w wywiadzie dla portalu Plejada, że jeden z podopiecznych fundacji niedawno wybudził się ze śpiączki.

30-letni strażak, bo o nim mowa, przez 1,5 roku pozostawał jednym z pacjentów "Budzika". Na szczęście w piątek 13 września br. został wypisany ze szpitala. Tym samym, zdradziła Ewa Błaszczyk, stał się już ósmą osobą, której opieka w placówce pozwoliła wrócić do zdrowia.

Ale wszystko jest teraz budujące, jasne, pozytywne, budzące nadzieję i nadaje sens robienia czegokolwiek – podkreślała Ewa Błaszczyk w wywiadzie dla portalu Plejada.

Zobacz także: Córka Wiśniewskiego mówi otwarcie. „To przez to, jakich mam rodziców”

Ewa Błaszczyk jest matką córek bliźniaczek – Marianny i Aleksandry. Druga z dziewczynek w 2000 roku zakrztusiła się tabletką i od tamtego czasu pozostaje w śpiączce jako jedna z pacjentek "Budzika". Aktorka i działaczka społeczna postanowiła wyjawić opinii publicznej, co obecnie dzieje się z jej dzieckiem. Niestety, nie wszystko przebiega po myśli bliskich Aleksandry.

Robimy wszystko przy Oli, żeby dać jej szansę. Ale czas nie wpływa na korzyść takiej osoby, która jest w tym zanurzona. [...] Cały czas jest w jakimś procesie. Medycyna, taka standardowa, która była do tej pory, już jej nic specjalnie zaoferować nie potrafi. Teraz jest wyścig z czasem – mówiła Ewa Błaszczyk w Plejadzie.