To zrobiła Justyna Kowalczyk dla tragicznie zmarłego męża. "Nie żył za karę" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > To zrobiła Justyna Kowalczyk dla tragicznie zmarłego męża. „Nie żył za karę”

To zrobiła Justyna Kowalczyk dla tragicznie zmarłego męża. „Nie żył za karę”

17 maja w szwajcarskich Alpach zginął polski alpinista i instruktor wspinaczki sportowej – Kacper Tekieli. Jego żona – Justyna Kowalczyk nadal nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego. Wraz z synem i bliskimi oddała zmarłemu mężowi wyjątkowy hołd w górach.

Strata jest wyjątkowo bolesna dla tych, którzy kochają najmocniej. Boleśnie przekonała się o tym wielokrotna, olimpijska medalistka – Justyna Kowalczyk. Jej mąż – alpinista Kacper Tekieli oddał życie, poświęcając się ukochanej pasji. Sportsmenka boleśnie przeżyła stratę swojego życiowego partnera, a także najlepszego przyjaciela. Gdy emocje odrobinę opadły, postanowiła upamiętnić męża, odprawiając w górach ceremonię i oddając mu hołd.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Zobacz także: Jej głos zachwycił jurorów „The Voice of Poland”. Czy pojedzie na Eurowizję?

Kacper Tekieli był wielką miłością Justyny Kowalczyk

Tragiczna śmierć Kacpra Tekielego była ogromną stratą dla jego bliskich oraz fanów. Mistrzyni olimpijska odnalazła w nim swoją bratnią duszę i życiowego partnera. Łączyło ich wyjątkowe uczucie – był dla niej wszystkim: miłością życia, opoką, wsparciem, a także najlepszym przyjacielem.

Kacper Tekieli zginął podczas górskiej wspinaczki. Został porwany przez lawinę śnieżną. Alpinista przedwcześnie zakończył swoje życie, ponieważ w chwili śmierci miał zaledwie 38 lat. Był uczestnikiem programu Polski Himalaizm Zimowy i w ramach projektu brał udział w wyprawach na Makalu, a także Broad Peak Middle. Chciał wyrównać rekord znanego szwajcarskiego wspinacza Ueliego Stecka, który zdobył wszystkie alpejskie 4-tysięczniki. Jest ich łącznie 82.

Zobacz także: Żona Krzysztofa Skiby usłyszała wstrząsającą diagnozę. „Hormony przestały pracować”

Mistrzyni olimpijska upamiętniła Kacpra Tekielego w Ostrawie

Justyna Kowalczyk opublikowała jakiś czas temu w swoich mediach społecznościowych wpis. Zaprosiła w nim na ceremonię upamiętnienia jej zmarłego męża. Postanowiła uhonorować Kacpra, umieszczając w Ostrawie symboliczny nagrobek – tablicę, oddającą hołd ukochanemu.

23.09 o godzinie 12.00 na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą odsłonimy tablicę Kacpra. Mój Mąż był osobą skromną i daleką od megalomanii, jednak uznałam, że w ten sposób pamięć o Nim i przede wszystkim o Jego fantastycznych górskich wyczynach powinnam uczcić. Jestem z Niego ogromnie dumna – napisała mistrzyni na Instagramie

Niedługo po uroczystości, Justyna opublikowała w mediach społecznościowych fotografię tablicy. Napis na symbolicznym nagrobku chwyta za serce – „Kacper Tekieli 1984-2023 Alpinista, Taternik. Nie żył za karę”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wczoraj byli tam ze mną i Hugonkiem – napisała sportsmenka.

Zobacz także: Grzegorz Markowski i córka mają apel. „Zrobimy to z radością”

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!