Komunikat ws. Titana. OceanGate zawiesza działalność
Strona Główna > Komunikat ws. Titana. OceanGate zawiesza działalność

Komunikat ws. Titana. OceanGate zawiesza działalność

Amerykańska firma OceanGate wydała ważny komunikat. Operator łodzi podwodnej Titan, która implodowała podczas zejścia do wraku Titanica zawiesza działalność.

Przedstawiciele firmy OceanGate Expeditions wydali krótki komunikat na swojej stronie. Oświadczenie pojawiło się w czwartek po południu. Wynika z niego, że operator łodzi podwodnej Titan zawiesza działalność. Mowa o operacjach komercyjnych i eksploracyjnych.

Firma zarządzająca turystycznym statkiem podwodnym, który implodował podczas nurkowania do stuletniego wraku Titanica, zawiesza wszystkie operacje poszukiwawcze i komercyjne – brzmi treść komunikatu firmy.

Zobacz także: Dramat w Atlantyku. Łódź podwodna z turystami zaginęła. Zostało mniej niż 40 godzin!

Operator Titana, czyli łodzi podwodnej, która implodowała podczas podróży do wraku Titanica po katastrofie z 18 czerwca miała planować kolejne wyprawy. Jak podaje Reuters, kontrowersyjny pojazd miał zanurzyć się ponownie w czerwcu 2024 roku. Po wydanym komunikacie można twierdzić, że firma odpuszcza „wycieczki” w głąb oceanu.

Przyczyny implozji badane

Władze Kanady oraz USA badają przyczynę implozji łodzi podwodnej Titan, do której doszło podczas zejścia w głąb Oceanu Atlantyckiego. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 18 czerwca 2023 roku. Na pokładzie maszyny znajdowało się pięć osób. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn tragicznego zdarzenia.

Zobacz także: Nowe doniesienia ws. poszukiwań Titana. Natknęli się na szczątki

Wokół sprawy pojawia się wiele wątpliwości, m.in. te dotyczące nieuregulowanego charakteru wypraw, a także sprawności Titana. Szczątki maszyny straż przybrzeżna odnalazła i wydobyła z dna oceanu szczątki maszyny. Przypuszcza się też, że wydobyto ludzkie szczątki. Specjaliści zajmą się dokładną analizą sprawy.

W katastrofie na Atlantyku zginęło pięć osób: szef OceanGate Stockton Rush, Francuz Paul-Henri Nargeolet – ekspert od Titanica i pilot wyprawy, Shahzada Dawood wraz z 19-letnim synem Sulemanem – milionerzy, a także Hamish Harding z Wielkiej Brytanii – 58-letni miliarder, który wcześniej brał udział w kosmicznej wyprawie.

Zobacz także: Adele przesadziła? To powiedziała o katastrofie łodzi podwodnej Titan