„Koncert Muzyki Oscarowej” w Operze Leśnej. Sopot nie zaśnie! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Koncert Muzyki Oscarowej” w Operze Leśnej. Sopot nie zaśnie!

„Koncert Muzyki Oscarowej” w Operze Leśnej. Sopot nie zaśnie!

Jeżeli chcecie poczuć atmosferę muzyki filmowej, warto wybrać się w najbliższą sobotę 22 lipca 2023 roku na niezapomniany „Koncert Muzyki Oscarowej”. Organizatorzy przygotowali wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można usłyszeć najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne tematy muzyczne z filmów, które zdobyły Nagrodę Akademii Filmowej.

W trakcie „Koncertu Muzyki Oscarowej”, obok orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej pod batutą Macieja Sztora, wystąpią również wybitni polscy artyści – Kasia Kowalska, Kasia Moś, Piotr Cugowski oraz Marcin Jajkiewicz, którzy wykonają niezapomniane utwory m.in. z filmów: „Skyfall”, „Star Wars”, „Śniadanie u Tiffaniego” czy „Piraci z Karaibów”. Z pewnością nie zabraknie epickich melodii, przenoszących w odległe galaktyki, nostalgicznych brzmień idealnych na romantyczny wieczór czy skocznych i energetycznych rytmów.

Wokaliści, znani ze swojego niesamowitego talentu i charyzmy scenicznej, zapewnią publiczności wyjątkowe przeżycia muzyczne. Każdy utwór będzie przesiąknięty emocjami, pasją i niezwykłą interpretacją.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory wielu znanych kompozytorów muzyki filmowej. Jednym z bohaterów wieczoru będzie znany amerykański kompozytor – John Towner Williams. Otrzymał on aż 53 nominacje do Oscara, a laureatem tej nagrody został pięciokrotnie (za muzykę do filmów: „Lista Schindlera”, „Szczęki”, „E.T.”, „Gwiezdne wojny – część IV: Nowa nadzieja” oraz adaptację musicalu „Skrzypek na dachu”). Stworzył muzykę do ponad stu filmów.

Kolejnym znanym kompozytorem muzyki filmowej, tym razem z Włoch, będzie Nino Rota. Zaprzyjaźniony z Federico Fellinim przez lata ścisłej współpracy stworzył do jego filmów wyrazistą stylistycznie ilustrację muzyczną.

Usłyszymy także utwory skomponowane przez Ennio Morricone. Był on autorem muzyki do ponad 500 filmów. Ponad 40 z napisanych przez niego ścieżek dźwiękowych zdobyło najważniejsze nagrody w kategoriach związanych z muzyką filmową. W roku 2007 Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu honorowego Oscara za całokształt twórczości.

„Koncert Muzyki Oscarowej” Muzyczna uczta w sopockiej Operze Leśnej

Pośród prezentowanych utworów usłyszymy kompozycje Hansa Zimmera. Ten znany niemiecki kompozytor muzyki filmowej jest zdobywcą dwóch Oscarów za ścieżki dźwiękowe do filmów „Król lew” (1995) oraz „Diuna” (2021). Przez blisko trzydzieści lat napisał muzykę do ponad 120 filmów.

Koncert Muzyki Oskarowej pod batutą Macieja Sztora to wydarzenie, które zadowoli nie tylko kino maniaków, ale także każdego melomana. Maciej Sztor to absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej. Muzyka filmowa to jego pasja, a zarazem profesja – interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar amerykańskiej muzyki filmowej. Kolekcjonuje oryginalne partytury, a także współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce.

Zobacz także: Oscary 2023: Który film zdobył najwięcej nagród? [WYNIKI]

Wyjątkowy wieczór z najpiękniejszą muzyką filmową to znakomita propozycja na spotkanie z przyjaciółmi, rodzinne spędzenie czasu czy udaną wycieczkę, połączoną z odkrywaniem uroków Sopotu. Pełne zwrotów akcji i wielkich emocji wydarzenie polecamy zarówno młodszym, jak i starszym melomanom.

„Koncert Muzyki Oscarowej” w Operze Leśnej. Szczegóły i bilety

Koncert na Scenie Głównej Opery Leśnej rozpocznie się w sobotę 22 lipca o 20:00. Ceny biletów to 180, 150, 120, 90 i 60 złotych. Posiadacze KARTY SOPOCKIEJ mogą zakupić wejściówkę o 30 proc. taniej – na każde z miejsc w Operze Leśnej. Bilety dostępne są na stronie www.operalesna.pl oraz w kasie Opery Leśnej i punktach Sopockiej Organizacji Turystycznej Sopot.

Zobacz także: Nastolatka oczarowała tłum, prezentując swoje wykonanie utworu „Bohemian Rhapsody” [WIDEO]

Organizator: Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Patroni medialni: Radio Złote Przeboje, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, trojmiasto.pl