14-latka oczarowała tłum, prezentując swoje wykonanie utworu „Bohemian Rhapsody” [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 14-latka oczarowała tłum, prezentując swoje wykonanie utworu „Bohemian Rhapsody” [WIDEO]

14-latka oczarowała tłum, prezentując swoje wykonanie utworu „Bohemian Rhapsody” [WIDEO]

Karolina Potsenko stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej – tym razem zaprezentowała mieszkańcom Kalifornii przebój uznawany za największe dzieło zespołu Queen.

Karolina Protsenko jest postacią, która niemal na stałe wpisała się w krajobraz ulic miasta Santa Monica. To tutaj występuje, odkąd skończyła dziewięć lat, racząc przechodniów wydobywającymi się z jej skrzypiec pięknymi dźwiękami. Sława dziewczynki daleko wykracza jednak poza słoneczną Kalifornię – grę 14-latki poznali już niemal wszyscy zainteresowani muzyką użytkownicy Internetu. Z zapartym tchem śledzą oni dynamicznie rozwijający się talent Karoliny. W serwisie YouTube takich osób jest już ponad 7,7 miliona.

Protsenko z zapałem ćwiczy grę na instrumencie od 6 roku życia. Lata treningów poskutkowały tym, że obecnie jest w swoim hobby prawdziwą małą mistrzynią. Na skrzypcach potrafi zagrać każdy gatunek muzyczny – w swoim repertuarze ma zarówno przeboje ABBY, The Beatles czy Coldplay, jak i metalowej grupy Linkin Park. Jednym z najnowszych wykonywanych przez nią coverów jest znany na całym świecie utwór „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen. Zobaczcie, jak Karolina poradziła sobie z tą rockową balladą!

Autorem „Bohemian Rhapsody” jest piosenkarz o światowej sławie, Freddie Mercury. Utwór uznawany jest często nie tylko jako przełomowy w karierze zespołu Queen, ale również największe dzieło w historii muzyki popularnej. Artyści na jego powstanie poświęcili ogromną ilość czasu – same nagrywki trały aż trzy tygodnie. Ciężka praca opłaciła się jednak, ponieważ „Bohemian Rhapsody” nie tylko okazało się przebojem, ale również, jak podają niektóre źródła, ocaliło zespół przed rozpadem.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *