Włącz radio

Kuba Sienkiewicz mówi o tym otwarcie. "Usunąłem się w cień"

2 min. czytania
03.10.2024 18:35
Zareaguj Reakcja

Lider Elektrycznych Gitar Kuba Sienkiewicz w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się na temat terapii oraz swoich dzieci, które tworzą grupę Kwiat Jabłoni. Wyznał, że sam "usunął się w cień". Dlaczego?

|
fot. Kuba Sienkiewicz mówi o sukcesie dzieci fot: Fryta 73 /CC-BY-SA-2.0/Wikimedia Commons, Wojciech Pędzich/CC-BY-4.0/Wikimedia Commons

Kuba Sienkiewicz zasłynął jako lider grupy Elektryczne Gitary. Wraz z zespołem muzyk osiągnął wiele licznych sukcesów i sprzedał ponad milion płyt! Ostatnio 62-latek był gościem w programie Moniki Richardson "The Richardson Talk", gdzie wypowiedział się na temat terapii oraz swoich dzieci, które od kilku lat odnoszą spore sukcesy w branży muzycznej.

Rozwiąż quiz muzyczny o hitach PRL. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…

Kuba Sienkiewicz o pasji swoich dzieci do muzyki

Kuba Sienkiewicz jest ojcem szóstki dzieci, które ma z trzema kobietami. Katarzyna i Jacek Sienkiewicz poszli w ślady ojca i od kilku lat tworzą grupę Kwiat Jabłoni. Tata młodych muzyków zdradził, jak wyglądały ich początki z branżą muzyczną. Jak mówi lider Elektrycznych Gitar, Kasia i Jacek początkowo zajmowali się domowym muzykowaniem.  

Oni tylko obserwowali, przychodzili znajomi, ćwiczyliśmy sobie różne standardy. Nie będę opowiadał o poziomie wykonawczym, ale zapał był i wola grania do takiej częstej praktyki muzycznej. Z czasem dzieci przejęły funkcję organizacyjną, ponieważ denerwował ich bałagan podczas tych naszych spotkań - mówił w "The Richardson Talk".

Kuba Sienkiewicz dodał, że z czasem domowe próby przerodziły się w występy w salach. "Już było nagłośnienie, a Kasia zapewniła konferansjerkę i stały się to otwarte próby". Muzyk dodał, że później na otwarte próby zaczęły przychodzić tłumy widzów, a popularność Kwiatu Jabłoni rosła.

Zobacz także: Paul McCartney zagrał to po raz pierwszy w historii. Utwór Lennona czekał 30 lat

Sam lider Elektrycznych Gitar pomagał dzieciom i był ich technicznym, a później po prostu osunął się w cień. Dodał, że jest dumny ze swoich dzieci a one same są prawdziwymi profesjonalistami.

Potem ja byłem ich technicznym, nosiłem ich graty. Ponieważ ich sława nagle wyskoczyła, nie musiałem już być technicznym. Oderwałem się o tego zajęcia i usunąłem się w cień - powiedział muzyk bez żalu.

Muzyk uczęszczał na terpię

W tym samym wywiadzie Kuba Sienkiewicz wypowiedział się również na temat odbytej przez niego terapii. Wspomniał, że uczęszczał na terapię uzależnień, bo miał "problem z lekami". Powiedział, że jego zdaniem konsultacja ze specjalistą to "kopalnia wiedzy o samym sobie i swoim funkcjonowaniu". Zauważył również, że wiele osób ze starszego pokolenia ma nieprzepracowane traumy z przeszłości. "Nie byłem zdrowy do końca, zakładając swoje rodziny" - spuentował muzyk we wspomnianym podcaście.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZłotePrzeboje.pl!