Luna przerwała milczenie. To zarzuca organizatorom Eurowizji. "Jesteśmy elementami"
Reprezentantka Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 otworzyła się na bolesny temat. Luna zdradziła, co sprawia jej największy problemem. Wyjaśniła też, jak radzi sobie z emocjami. Tych nie oszczędziły jej krytyczne komentarze i wydarzenia ostatnich miesięcy.
68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w szwedzkim mieście Malmo. Dwa wieczory, podczas których odbywały się preselekcje, zwieńczyły finałowe wydarzenie. Pierwszego z nich zaśpiewała między innymi reprezentantka Polski — Luna. Piosenka artystki nie przypadła jednak do gustu europejskiej publiczności, która przyznała jej zbyt mało punktów. Piosenkarka nie spełniła swego marzenia o finałowym występie i zgodnie z przewidywaniami wielu internautów odpadła w przedbiegach. Teraz okazało się, że bardzo mocno przeżyła porażkę.
Rozwiąż quiz o Eurowizji w latach 80. i 90. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…
Reprezentantka Polski wspomina Konkurs Piosenki Eurowizji. Wiele się nauczyła
Luna to pseudonim artystyczny polskiej piosenkarki — Aleksandry Wielgomas. To właśnie ona reprezentowała nasz kraj podczas tegorocznej Eurowizji. Zaśpiewała piosenkę "The Tower", która nie spełniła jednak oczekiwań zagranicznych fanów konkursu. Artystka odpadła z wydarzenia już na etapie półfinału i pożegnała się z dalszymi zmaganiami wokalnymi.
W najnowszym wywiadzie Luna zdradziła, że porażka na Eurowizji okazała się dla niej wyjątkowo bolesna. Piosenkarka nie potrafiła poradzić sobie z napływem emocji i żalu, że nie udało jej się awansować do kolejnego etapu rywalizacji. Samo wydarzenie przyniosło jej jednak też dużo pozytywnych wrażeń.
Zobacz także: Emocjonalny hit lat 90. w zupełnie nowej aranżacji. „Wracam z sentymentem”
Eurowizję wspominam bardzo dobrze, jako ogromną lekcję przede wszystkim życia i odwagi, ale też jako czas pełen bardzo przeróżnych pozytywnych emocji, ekscytacji, radości i też spełnienia marzeń — powiedziała Luna w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.
Luna bardzo przeżyła porażkę. To nie podobało jej się w organizacji Eurowizji
Luna nie kryła swego rozczarowania, a także emocjonalnego kryzysu. Choć bardzo starała się trzymać wysoko głowę, nie zawsze udawało jej się kontrolować negatywne emocje, które się w niej kumulowały.
Bardzo mocno to przeżyłam, bo jestem bardzo wrażliwą i bardzo emocjonalną osobą. Ja w ogóle w życiu kieruję się emocjami, ale też nie zawsze do końca potrafię je kontrolować. Często jest tak, że te emocje biorą nade mną górę, bo jestem tylko człowiekiem i często po prostu wygrywają łzy, więc na Eurowizji było bardzo dużo łez, ale to nie były tylko łzy smutku i uczucia porażki, ale też i łzy wzruszenia, bo przeżyłam coś niesamowitego — wyznała w tym samym wywiadzie dla Newseria Lifestyle.
Artystka zdradziła także, że pozostali uczestnicy konkursu dali jej "kopa" do dalszego działania. Luna bardzo doceniła wspaniały czas, który spędziła u ich boku. Ma jednak wrażenie, że w samej organizacji wydarzenia czegoś zabrakło. Organizatorzy nie zadbali bowiem o odpowiednią integrację reprezentantów europejskich krajów. Choć zapewniła, że ma świadomość, że jest to przede wszystkim wokalny konkurs, ubolewa nad pewnymi niedociągnięciami.
My jako artyści patrzymy na Eurowizję z innej strony, bo my chcemy tam wystąpić, pokazać się, ale Eurowizja rządzi się też prawami rywalizacji i koniec końców jest to konkurs, w którym my, artyści, jesteśmy tylko elementami, które mają ludzi po prostu bawić i dawać im rozrywkę. Natomiast całą pieczę nad tym trzyma bardzo dużo ludzi i każdy ma też trochę inne cele — kontynuowała Luna.
Luna wyraziła także nadzieję, że kiedyś także uda nam się zorganizować u siebie jeden z eurowizyjnych konkursów dla dorosłych reprezentantów.
Eurowizja jest ogromnym wydarzeniem, ogromnym przedsięwzięciem i chciałabym, żeby Polska, która organizowała już Eurowizję Junior, mogła też zorganizować Eurowizję dla dorosłych, żeby zrobiła to w jak najlepszym stylu, żeby po prostu pokazać Polskę od niesamowitej strony, pokazać też bogatą kulturę Polski — dodała Luna w rozmowie z Newseria Lifestyle.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!