Włącz radio

Luna przerwała milczenie. To zarzuca organizatorom Eurowizji. "Jesteśmy elementami"

3 min. czytania
30.07.2024 06:45
Zareaguj Reakcja

Reprezentantka Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 otworzyła się na bolesny temat. Luna zdradziła, co sprawia jej największy problemem. Wyjaśniła też, jak radzi sobie z emocjami. Tych nie oszczędziły jej krytyczne komentarze i wydarzenia ostatnich miesięcy.

|
fot. Z czym boryka się gwiazda Eurowizji 2024? musicofluna/Instagram

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w szwedzkim mieście Malmo. Dwa wieczory, podczas których odbywały się preselekcje, zwieńczyły finałowe wydarzenie. Pierwszego z nich zaśpiewała między innymi reprezentantka Polski — Luna. Piosenka artystki nie przypadła jednak do gustu europejskiej publiczności, która przyznała jej zbyt mało punktów. Piosenkarka nie spełniła swego marzenia o finałowym występie i zgodnie z przewidywaniami wielu internautów odpadła w przedbiegach. Teraz okazało się, że bardzo mocno przeżyła porażkę.

Rozwiąż quiz o Eurowizji w latach 80. i 90. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…

Reprezentantka Polski wspomina Konkurs Piosenki Eurowizji. Wiele się nauczyła

Luna to pseudonim artystyczny polskiej piosenkarki — Aleksandry Wielgomas. To właśnie ona reprezentowała nasz kraj podczas tegorocznej Eurowizji. Zaśpiewała piosenkę "The Tower", która nie spełniła jednak oczekiwań zagranicznych fanów konkursu. Artystka odpadła z wydarzenia już na etapie półfinału i pożegnała się z dalszymi zmaganiami wokalnymi.

W najnowszym wywiadzie Luna zdradziła, że porażka na Eurowizji okazała się dla niej wyjątkowo bolesna. Piosenkarka nie potrafiła poradzić sobie z napływem emocji i żalu, że nie udało jej się awansować do kolejnego etapu rywalizacji. Samo wydarzenie przyniosło jej jednak też dużo pozytywnych wrażeń.

Zobacz także: Emocjonalny hit lat 90. w zupełnie nowej aranżacji. „Wracam z sentymentem”

Eurowizję wspominam bardzo dobrze, jako ogromną lekcję przede wszystkim życia i odwagi, ale też jako czas pełen bardzo przeróżnych pozytywnych emocji, ekscytacji, radości i też spełnienia marzeń — powiedziała Luna w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Luna bardzo przeżyła porażkę. To nie podobało jej się w organizacji Eurowizji

Luna nie kryła swego rozczarowania, a także emocjonalnego kryzysu. Choć bardzo starała się trzymać wysoko głowę, nie zawsze udawało jej się kontrolować negatywne emocje, które się w niej kumulowały.

Bardzo mocno to przeżyłam, bo jestem bardzo wrażliwą i bardzo emocjonalną osobą. Ja w ogóle w życiu kieruję się emocjami, ale też nie zawsze do końca potrafię je kontrolować. Często jest tak, że te emocje biorą nade mną górę, bo jestem tylko człowiekiem i często po prostu wygrywają łzy, więc na Eurowizji było bardzo dużo łez, ale to nie były tylko łzy smutku i uczucia porażki, ale też i łzy wzruszenia, bo przeżyłam coś niesamowitego — wyznała w tym samym wywiadzie dla Newseria Lifestyle.

Artystka zdradziła także, że pozostali uczestnicy konkursu dali jej "kopa" do dalszego działania. Luna bardzo doceniła wspaniały czas, który spędziła u ich boku. Ma jednak wrażenie, że w samej organizacji wydarzenia czegoś zabrakło. Organizatorzy nie zadbali bowiem o odpowiednią integrację reprezentantów europejskich krajów. Choć zapewniła, że ma świadomość, że jest to przede wszystkim wokalny konkurs, ubolewa nad pewnymi niedociągnięciami.

My jako artyści patrzymy na Eurowizję z innej strony, bo my chcemy tam wystąpić, pokazać się, ale Eurowizja rządzi się też prawami rywalizacji i koniec końców jest to konkurs, w którym my, artyści, jesteśmy tylko elementami, które mają ludzi po prostu bawić i dawać im rozrywkę. Natomiast całą pieczę nad tym trzyma bardzo dużo ludzi i każdy ma też trochę inne cele — kontynuowała Luna.

Luna wyraziła także nadzieję, że kiedyś także uda nam się zorganizować u siebie jeden z eurowizyjnych konkursów dla dorosłych reprezentantów.

Eurowizja jest ogromnym wydarzeniem, ogromnym przedsięwzięciem i chciałabym, żeby Polska, która organizowała już Eurowizję Junior, mogła też zorganizować Eurowizję dla dorosłych, żeby zrobiła to w jak najlepszym stylu, żeby po prostu pokazać Polskę od niesamowitej strony, pokazać też bogatą kulturę Polski — dodała Luna w rozmowie z Newseria Lifestyle.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!